Lvíčata se v přípravě na ME utkají s Ukrajinou

Lvíčata se v přípravě na ME utkají s Ukrajinou

Prvním soupeřem české reprezentace do 21 let v přípravě na mistrovství Evropy bude 17. listopadu Ukrajina, kterou "lvíčata" přivítají v Uherském Hradišti. Svěřenci kouče Jakuba Dovalila v příštím roce mají ještě tři oficiální termíny, v nichž budou ladit formu na červnový šampionát v Dánsku. V únoru, při březnovém dvojutkání, kde by měla být jedním ze soupeřů Francie, a během červnové generálky těsně před turnajem.

Vedení jednadvacítky plán přípravy upraví až po 9. listopadu, kdy se šampionát losuje. "Soupeře budeme volit i s ohledem na to, jak los dopadne," řekl Dovalil. Češi sice původně měli na březen předběžně domluvený zápas s Běloruskem, ale kdyby se oba týmy dostaly do stejné skupiny na ME, s největší pravděpodobností by z přátelského duelu sešlo.

Běžnou praxí je, že týmy vzájemné přípravné duely odmítají, když se mají následně poměřit i na vrcholné akci. Čeští hráči mohou narazit i na Ukrajinu, s níž však byla příprava domluvená dlouho dopředu a mistrovství se navíc uskuteční v poměrně velkém časovém odstupu.

Podobný scénář už česká jednadvacítka zažila před čtyřmi lety, kdy také v listopadu vyrazila k přípravnému klání do Itálie, aby na ni pak narazila v posledním utkání základní skupiny na ME v Nizozemsku.

Na únorový termín dostala jednadvacítka nabídku k sehrání přípravného utkání od katarského svazu, ale protože podle Dovalila zatím není zcela konkrétní, Češi nad ní váhají. Téměř jisté je, že se mladíci v březnu v domácím prostředí utkají s Francií, která na ME startovat nebude.

Druhý soupeř pro březnový termín ještě není znám, hrát se však bude v České republice. Rozhodnuto ještě nebylo ani o jménu soupeře pro červnovou generálku. "Není vyloučeno, že tento zápas už absolvujeme v Dánsku, kde musíme být několik dní před turnajem," uvedl Dovalil.

V listopadovém utkání s Ukrajinou nehodlá moc experimentovat se sestavou, znovu chce vsadit na osvědčené hráče, kteří vybojovali postup. "Spíš chceme dál pracovat na prohloubení souhry," řekl Dovalil. Záležet bude i na tom, jestli někteří z hráčů nepojedou se seniorskou reprezentací ve stejném termínu k přípravě do Dánska.