9. kolo Premier League ve zpětném zrcátku

9. kolo Premier League ve zpětném zrcátku

Liverpool FC – tým, který se v posledních týdnech a vlastně i měsících potácí v hluboké krizi. Majetkové spory, individuální propadáky jednotlivců nebo změna trenéra napomohly tomu, že číselná hodnota odpovídající počtu ligových bodů se u tradičního anglického velkoklubu drala směrem nahoru nesmírně líně a pomalu. O víkendu však Reds porazili Blackburn, znamená to tedy obrat k lepšímu?

O čem se mluví


Probouzí se konečně Liverpool?

Ještě před dvěmi lety by domácí výhra nad Rovers byla u Liverpoolu naprostou samozřejmostí, ale dnes je situace zcela odlišná. Svěřenci Roye Hodgsona totiž vyhráli teprve podruhé v této sezóně a o to je pro ně tříbodový zisk cennější. Navíc je třeba přihlédnout k tomu, že Liverpool si výhru jednoznačně zasloužil, v utkání byl lepším týmem a vytvořil si celou řadu příležitostí.

„Přesně tohle jsme potřebovali, z výsledkové krize se však dostanete jen tak, že uděláte několik dobrých výsledků v řadě. O konci krize tedy určitě mluvit nemůžeme, ale pokud předvedeme podobný výkon i na hřišti Boltonu, existuje šance odvézt si dobrý výsledek,“ prohlásil po utkání kapitán Reds Steven Gerrard.

„Předvedli jsme opravdu dobrý výkon, po 70 minut jsme na hřišti jasně dominovali. Škoda, že se nám nepodařilo dát více gólů, v závěru už to bylo spíše bránění výsledku, jelikož Blackburn je silný soupeř. Přesto si myslím, že je naše výhra zasloužená a týmu jako takovému hodně pomůže,“ zhodnotil pak zápas trenér Roy Hodgson.

Neudělal Mancini chybu?

Šlágrem 9. kola Premier League byl bezesporu souboj mezi Manchesterem City a Arsenalem. Papírové prognózy předpovídaly vyrovnané utkání i výsledek, vítězem se podle nich mohl stát kdokoliv. Konečný výsledek však hovoří jasně, hostující Gunners zvítězili vysoko 3:0. A jak sám trenér City Roberto Mancini přiznal, bylo to kvůli vyloučení obránce Dedrycka Boyaty, který se ze hřiště poroučel v samém úvodu zápasu.

Belgický bek už v páté minutě v roli posledního fauloval Marouaneho Chamakha a byl zřejmě po právu vyloučen. Otázkou však zůstává, zda měl být Boyata vůbec na hřišti. Vždyť trenér Mancini už měl k dispozici mnohem zkušenějšího obránce Joleona Lescotta, který tomu všemu jen přihlížel z lavičky náhradníků. Kdoví, jak by situace dopadla, kdyby Chamakha namísto Boyaty stíhal právě Lescott...

Spoluhráči se však Boyaty zastali, obránce Micah Richards pravil: „Tato zkušenost ho jen posílí, má všechny dispozice k tomu, aby se stal špičkovým obráncem. Trenér Mancini mu věří, což ostatně ukázal už jen tím, že jej upřednostnil před řadou jiných zkušených hráčů. Vloni pak Boyata hrál třeba semifinále Carling Cupu. Jedna nepovedená situace to nemůže od základů změnit,“ prohlásil Richards.

Pašák – Javier Hernández


“Chicharito“ má za sebou povedený víkend. Dvěmi brankami na půdě Stoke zařídil první venkovní výhru Manchesteru United v této sezóně a jen tak potvrdil své kvality. Zejména první branka, kterou vstřelil instinktivně temenem hlavy, vzbudila na ostrovech velký obdiv.

Břídil – Dedryck Boyata


Obránce je hned po brankáři nejcitlivějším postem v sestavě a žádný bek si tak nemůže dovolit udělat výraznější chybu. Boyata ji udělal již v páté minutě veledůležitého duelu, kdy nezvládl obrannou situaci a nechal se vyloučit. Nechtěně tak tím odsoudil svůj tým k záhubě.

Odpověď na otazník kola


Ptali jsme se, zda Liverpool konečně prolomí svou mizérii a dokáže proti Blackburnu zvítězit. Odpověď zní ano, Reds po povedeném výkonu zdolali Rovers 2:1 a ač setrvali v sestupové zóně, na jedenáctý Everton ztrácejí jediný bod.

Výrok kola


"Je to opravdu velká žena a mám takový pocit, že by mě sundala jednou ranou. Nechtěl jsem si to u ní rozházet, a proto jsem jí řekl: Nebojte se, paní Palaciosová, váš syn bude hrát.“ Trenér Tottenhamu Harry Redknapp popisoval setkání s matkou Wilsona Palaciose, která prý byla důvodem, proč honduraského záložníka postavil do duelu s Evertonem.

Góly: 24

Průměr na zápas: 2,4

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.