Exhibice s šálou? Výtržníka čeká nejspíš trestní oznámení

Exhibice s šálou? Výtržníka čeká nejspíš trestní oznámení

Co čeká vysmátého člověka, který narušil závěr zápasu mezi Libercem a Spartou? Rozhodně trestní oznámení!

Běží 91. minuta utkání Liberec – Sparta a na hřiště vbíhá divák s roztaženou šálou v barvách Sparty Praha. Těžko říct, co je jeho cílem? Zabránit Liberci ve vyrovnání? Zviditelnit se? Oslavit svůj klub? Jeho motiv zůstává utajen. I když by si místo označení divák zasloužil spíš jiné označení.

Nejpravděpodobněji bude v příštích měsících označen jako pachatel! Pokud disciplinární komise potrestá Slovan Liberec za nedostatečnou pořadatelskou službu pokutou, bude ji severočeský klub po onom individuu s jistotou vymáhat! „Víme, kdo to je. Policie jej ztotožnila, a pokud budeme potrestáni a to my budeme, pak budeme sumu v celé výši po tomto člověku vymáhat,“ uvedl Libor Kleibl, ředitel Slovanu Liberec.

O kolik půjde? Desítky tisíc rozhodně. To bývá obvyklá sazba disciplinárky. „Nebudu z peněz klubu platit za něčí výtržnost. Na toho muže podáme trestní oznámení zcela určitě,“ dodal Kleibl.

Důkazy? Jsou jasné! Záběry kamer ČT. „Jestli se někdo vsadil o pár stovek s kamarády, tak se asi dost přepočítal. Dnes už máme v rukou prostředky jak takové lidi potrestat. A Liberec si jistě podobné jednání nenechá líbit,“ uvedl Jaroslav Kolář, mluvčí disciplinárky a člen tiskového odboru svazu.

Řešení? Kromě kamerových systémů i povinná registrace návštěvníků fotbalových zápasů. „Také by pomohla nulová medializace podobných činů,“ dodává Kolář.

Muž, který narušil zápas Liberec – Sparta, se tak může spolehnout na skutečnost, že ho čeká minimálně trestní oznámení, soud, vymáhání škody a ve finále třeba exekuce. Pokud se z tohoto případu podaří udělat exemplární, pak jedině dobře!