Pohár určitě nešidíme, říká Pulpit před Slavií

Pohár určitě nešidíme, říká Pulpit před Slavií

Šesti zápasy ve středu odstartuje osmifinálová část Ondrášovka Cupu, kde v boji o trofej zůstalo už jen šestnáct týmů. Po středečním programu se 3. listopadu poměří Teplice s Českými Budějovicemi a ještě o týden později obhájce prvenství Plzeň s Opavou. Od osmifinále se už hraje dvoukolově klasickým pohárovým způsobem, což nahrává spíše ligovým favoritům.

Petrouš nechce v malém pražském derby spoléhat na domácí odvetu

Přesto si třeba druholigový Sokolov, který v třetím kole překvapivě vyřadil pražskou Spartu, věří i na Mladou Boleslav. Ta je ale také rozjetá, v sobotu přestřílela ligového lídra z Plzně 4:3 a uštědřila mu první porážku v sezoně. Boleslav pojede do Sokolova s vizitkou týmu, který v soutěžním utkání naposledy prohrál 16. srpna a pokořitele nepoznal už deset zápasů.

"Rád bych, abychom dávali čtyři góly každému soupeři. I proti Sokolovu musíme být tak aktivní jako proti Plzni," řekl trenér Mladé Boleslavi Karel Stanner, který dá zřejmě po těžkém utkání šanci několika náhradníkům. Určitě nevyužije zraněné Chramostu, Šírla, Zahustela a Hrdličku.

V poháru se představí i Slavia, která v neděli zase pookřála poté, co uštědřila čtyřbrankový debakl Českým Budějovicím a po osmi zápasech v lize konečně vyhrála. Teď ji čeká konfrontace s tradičním rivalem Viktorií Žižkov, aktuálně čtvrtým týmem druholigové tabulky.

"Pro tenhle mladý tým je každý zápas s prvoligovým soupeřem lákadlem, protože v něm může získat důležité zkušenosti. Pohár určitě nešidíme, chceme být Slavii důstojným soupeřem," řekl trenér Žižkova Martin Pulpit.

Olomouc se v lize vrátila na druhé místo a v duelu s druhým týmem třetí ligy Pískem hodlá improvizovat v sestavě. "Zátěž chceme rozložit na více hráčů, protože program teď máme nahuštěnější. I tak si před odvetou chceme vytvořit co nejlepší výchozí pozici," řekl trenér Sigmy Zdeněk Psotka.

I Brno se v nejvyšší soutěži chytilo. Do Karviné vyráží s cílem navázat na vydařené utkání se Slováckem, v němž dosáhlo na druhou nejvyšší výhru v historii klubu 7:0. "Věřím, že takový výsledek mužstvo nakopne. Ale zase nechceme vysokou výhru přeceňovat, musíme zlepšení potvrdit v dalších zápasech včetně toho pohárového," přál si trenér Karel Večeřa, který bude postrádat zraněné Dřížďala, Šurala, Doška a Dvorníka. Otazník visí nad startem Rabušice.

Jablonec se také dostává do formy, v lize vyhrál poslední tři zápasy a nastřílel v nich deset branek. Zaváhat nechce ani na půdě druhého týmu moravské skupiny třetí nejvyšší soutěže HFK Olomouc. O tom, že Severočeši pohárovou soutěž nepodceňují, svědčí i skutečnost, že se po vítězném zápase v Ostravě rovnou přesunuli na Hanou, kde se na duel s HFK už od pondělí připravují.

"Nějaké změny v sestavě ale chystáme. Jde o to, aby hráči, kteří jsou na prahu základní sestavy, ukázali, že na to mají, a poprali se o šanci," uvedl asistent kouče Františka Komňackého Jozef Weber. Určite nenastoupí zraněný Marek Jarolím.

První zápasy osmifinále Ondrášovka Cupu:Středa 27. října:
15:00 Karviná - FC Zbrojovka Brno,
15:30 Sokolov - FK Mladá Boleslav, Slavičín - Kroměříž, Viktoria Žižkov - SK Slavia Praha, Písek - SK Sigma Olomouc, HFK Olomouc - FK Baumit Jablonec.

Středa 3. listopadu:
17:30 Teplice - České Budějovice,

Středa 10. listopadu:
17:00 Plzeň - Opava.