Plzeň si opět zastřílela, Teplicím nasázela 4 góly

[hot]AKTUALIZOVÁNO[/hot] Vedoucí celek Gambrinus ligy Plzeň po porážce v Mladé Boleslavi ve 14. kole Gambrinus ligy nezaváhal, rozjeté Teplice přestřílel 4:2. Dvě branky vítězů vstřelil Milan Petržela.

Statistiky ze zápasu

Nástup do utkání měli domácí vskutku impozantní. Nejprve v páté minutě pronikal Petržela do vápna, kde byl zastaven Rosou, rozhodčí však penaltu neodpískal. O chvíli později už se však Plzeň radovala. Po Horváthově rohovém kopu Rezek prodloužil v šestnáctce míč na nabíhajícího Petrželu, který halfvolejem překonal Grigara.

Teplice po inkasované brance ožili, díky rychlému přechodu do útoku jejich akce vypadaly nebezpečně, chyběla jim však finální fáze. A tak zahrozili znovu Plzeňští - Rezek se ve vápně hezky uvolnil, obešel protihráče, ale místo, aby z levé strany ve slušné pozici vypálil, zvolil zpětnou přihrávku před bránu, kde však stáli hostující hráči.

Po půlhodině hry stadion ve Štruncových sadech vybouchl radostí podruhé a znovu u toho byl špílmachr Horváth. Nebezpečí vzniklo opět po jeho rohovém kopu, když míč přistál na hlavě Bystroně, který míč nasměroval za bezmocného Grigara - 2:0.

Na rozdíl tří gólů mohl vedoucí celek tabulky zvýšit pět minut po výměně stran. Petržela z pravé strany nacentroval před bránu do malého vápna, kde číhal připravený Bakoš. Jeho hlavičku mířící k levé tyči ale Grigar pohotovým zákrokem vytěsnil na roh.

V 57. minutě domácí dokázali zvýšit. Při přečíslení domácích nejprve Petrželu vychytal Grigar, míč se ale po jeho zásahu odrazil ke zcela volnému Rezkovi, jenž hlavou dorážel do úplně prázdné brány. Teplice tentokrát dokázaly odpovědět - krátce po inkasované brance snížil hostující Matula, k němuž se odrazil míč vyboxovaný domácím gólmanem Pavlíkem.

První vstřelená branka Severočechy nakopla. Jejich ofenzivnímu projevu výrazně pomohlo střídání, po kterém se na trávníku objevil vysoký útočník Libor Došek. Právě on byl na konci u několika velkých příležitostí svého týmu, které však trestuhodně gólem neskončily. Jenže i domácí si v pasáži bohaté na zajímavé akce vypracovali vyloženou gólovku - Rezek však nechal vyniknout Grigara.

Jenže Plzeň své neproměněné šance nemusela litovat na dlouho. Deset minut před koncem utkání vyslal Kolář chytrou přihrávkou dopředu Petrželu, jenž zmátl obranu i brankáře Grigara, když to vypadalo, že bude centrovat, a namísto toho míč nekompromisně napálil do šibenice. Nádherný gól!

Stejně jako v předchozím případě dokázaly Teplice ihned po inkasované brance snížit. O gól se postaral Vondrášek, jehož tečovaný pokus skončil až za zády překvapeného Pavlíka. Ten chvíli poté zamezil dalšímu góly hostujícího celku, když vyrazil nebezpečnou střelu Doška. Domácí si už do závěrečných minut své vedení pohlídali a připsali si do tabulky důležité tři body.