Petržela bude za své 2 góly platit slivovicí

Petržela bude za své 2 góly platit slivovicí

Oběma gólům, které v dnešní předehrávce 14. kola první fotbalové ligy proti Teplicím vstřelil plzeňský záložník Milan Petržela, pomohlo štěstí. Před první trefou k němu míč doputoval před branku po záhadné teči, při druhé zase zaskočil hostujícího gólmana Grigara nečekanou ránou do rohu branky. Z vyhlášeného spalovače šancí se začíná stávat spolehlivý střelec, vždyť v tomto ročníku Petržela nastřílel již pět gólů.

Sedmadvacetiletý fotbalista se naposledy pětkrát v sezoně trefil před dvěma lety, jenže letos svoje maximum vyrovnal ještě před polovinou ligy. Dílem to je podle něj tím, že se v koncovce zklidnil, dílem i množstvím šancí, do kterých se dostane.

"Ale abych řekl pravdu, do šancí jsem se dostával vždy, i v minulých letech, jenže jsem byl příliš zbrklý. Letos už si déle počkám na reakci gólmana nebo více mířím, kam to chci trefit," svěřil se po zápase, v němž byl vyhlášen nejlepším hráčem vítězů.

Před prvním gólem měl dnes skutečně hodně času zamířit. "Ten míč se ke mně dostal šťastně, vždyť to Kuba Navrátil tečoval prostředkem zad. A taky já tam byl trochu omylem zcela sám, spíše jsem do šestnáctky jen vyrazil, abych čekal na odražený míč," popsal vedoucí branku, která nasměrovala jeho tým k pohodové výhře.

Před druhou trefou to ale bylo něco zcela jiného. "Kdybych teď tvrdil, že jsem mířil do vinglu, tak bych kecal. Nikdo z kluků ale nebyl lépe postaven a trenéři mě nabádají, že v takových pozicích nemám moc přemýšlet a pálit. Tak jsem to tlačil hlavně mezi tyče a měl štěstí, že to trochu zmátlo i Tomáše Grigara. Po zápase mi říkal, jak se domníval, že míč letí vedle a dokonce prý stáhnul ruce," vrátil se k brance na 4:1.

Ještě nikdy v kariéře se mu nepovedlo vstřelit dva góly najednou, až dnes proti Severočechům. "A to jsem mohl přidat ještě jeden, nebo aspoň mu přispět," připomněl situaci, při které zbrkle střílel do Grigara, zatímco lépe stojící Rezek jen marně mával rukama.

Každopádně dnešní dva góly ho budou něco stát. "Ani ne tak peníze, jako spíše slivovičku, vozí dobrou," žertoval na spoluhráčovu adresu kapitán mužstva Pavel Horváth.

Úspěšný střelec, který před 17 dny debutoval v národním týmu, se ale "pokutě" nebránil. "Tady je to hodně žádané zboží, Pavlovi jsem pro někoho přivezl už i demižón a naposledy lahvinku. Ale rád přivezu zase, pokud nám to v lize tak půjde nadále," prohlásil Petržela.