Sparta našla novou star! Kweuke zazářil

Před utkáním s Bohemians se řešila otázka, koho kouč Sparty Chovanec postaví do útoku k Bonymu Wilfriedovi. Ten však nakonec v základní sestavě vůbec neobjevil, místo něj na hrot naskočil další Afričan Leonard Kweuke v útočné dvojici s Václavem Kadlecem. Jak si kamerunský střelec vedl?

Sparta našla novou star! Kweuke zazářil
V úvodu sezony měl problémy s vízem, a tak namísto toho, aby bojoval o místo v sestavě Sparty, řešil ve své zemi administrativní záležitosti. Vinou toho nabral tréninkové manko, které teď stále dohání. V minulém kole vstřelil Kweuke vyrovnávací gól na půdě Liberce a po sympatickém výkonu na severu Čech dostal příležitost i v malém pražském derby s Bohemians 1905.

Vytáhlý útočník o sobě dal vědět už po sedmi odehraných minutách, když si zpracoval Blažkův výkop a následně z velké dálky vypálil. Jeho pokus s pomocí domácího gólmana Sňozíka skončil na břevnu. Po necelé půlhodině hry měl rodák z Kamerunu na svědomí další gólovku. I v tomto případě balon orazítkoval břevno. Tentokrát však Kweuke nekopal z dálky, ale zblízka hlavičkoval.

Počas celého prvního poločasu se Kweuke svým spoluhráčům neustále nabízel, vyhrával hlavičkové souboje a také dobře nahrával. Vidět byl i ve druhé polovině utkání. Krátce po změně stran opět zpracoval těžký míč, utekl protihráči a když se v šestnáctce chystal ke střele, byl zfaulován Niklem. Rozhodčí však nakonec penaltu nepískl.

Čas talentovaného útočníka, jenž okusil i bundesligu, měl ale teprve přijít. Podaný po necelé hodině hry odcentroval do vápna, kam si naběhl aktivní Kweuke a vstřelil první gól utkání. Také v dalším průběhu hry byl pro soupeře doslova postrachem, když nadále „sbíral“ těžké míče a mátl hlavy domácím obráncům.

Co utkání ukázalo? Nemůže snad existovat snadnější odpověď. Jestliže Kweuke doposud platil za tradičního náhradníka, výkonem v zápase s Bohemians si důrazně řekl o základní sestavu.