Blažek: Proti nám se nikomu moc hrát nechce

Blažek: Proti nám se nikomu moc hrát nechce

Sparta je v letošní sezoně prvním týmem, který dokázal porazit Bohemians v jejím novém azylu, tedy Synot Tip Aréně. Domácí nepředvedli téměř nic, a tak Letenským stačil k tříbodovému zisku jediný gól. „Škoda, že jsme těch branek nevstřelili víc,“ říkal po utkání gólman Sparty Jaromír Blažek.

Vzhledem k tomu, že Plzeň si doma poradila s Teplicemi, musela zvítězit i Sparta, pokud si chtěla uchovat reálnou naději na to, že se o titul bude moct prát i na jaře. „Je pro nás moc důležité, že jsme vyhráli. Opět jsme ale neproměnili nějaké šance. Mohl padnout aspoň ještě jeden gól,“ zalitoval po vítězném duelu Blažek.

Bohemians se v Synot Tip Aréně daří, do sobotního utkání se Spartou v ní ani jednou neprohráli. Teď ale po zásluze nezískali ani bod. „Já, když to přeženu, tak takhle vypadá když ne každý zápas, tak alespoň každý druhý. Proti nám se nikomu moc hrát nechce,“ vyprávěl Blažek, jenž neměl počas celého zápasu příliš mnoho práce. „To pořád bušíte a zároveň musíte dávat pozor i dozadu.“

Pak vzpomněl nešťastný domácí duel s Teplicemi, v němž byli Letenští lepší, ale tři body získali Severočeši: „Teplice měly velké štěstí, vyhrály z ničeho. Když ty šance dáme, tak přehrajeme každého, ale…“.

Jak už se sparťané několikrát nechali slyšet, na výsledky Plzně se zatím nedívají. Soustředí se výhradně na své výkony. „My jsme do tohoto utkání šli stejně jako do ostatních s tím, že je chceme vyhrát. Uvidí se na konci,“ nechtěl Blažek příliš polemizovat.

Nejlepším mužem zápasu byl bezpochyby letenský útočník Leonard Kweuke, který svůj vynikající výkon okořenil vítěznou trefou: „Proti Bohemce podal to nejlepší, co tady je. My víme, co se od něj dá čekat. Je to hromotluk, co se bude bít s obránci ve vápně. Ten gól byl třešinka.“