Barcelona se chystá vybrakovat zálohu Hotspurs

Barcelona se chystá vybrakovat zálohu Hotspurs

Jednání Barcelony o přestupu hvězdy Arsenalu Cesca Fabregase prozatím zkrachovala, a tak se manažeři katalánského obra zahleděli do jiného z týmů Premier League, Tottenhamu. Zlepšujícími výkony je upoutal Luka Modrič a stranou zájmu Barçy nezůstal ani levý buldočí záložník Gareth Bale.

Informace o tom, že je Barcelona rozhodnuta investovat nemalé finanční prostředky, přinesly koncem minulého týdnu britská média. V případě Luky Modriče, který by měl být náhradou právě za Fabregase by se přestupová částka měla vyšplhat někam k 33 miliónům liber, což by odpovídalo dvojnásobku peněz, které inkasovalo Dinamo Záhřeb právě od Tottenhamu před dvěma lety.

Manažer Tottenhamu Harry Redknapp se ale pro list The Daily Mail nechal slyšet, že se zatím zdráhá Barceloně něco slibovat, protože přijít o pro něj takto ceněného hráče by mohlo být velice nepříjemné. Sám Modrič se k možnému transferu nevyjádřil, nicméně po utkání s Evertonem minulý týden si pochvaloval zlepšující se formu. „Myslím, že jsem předvedl svůj nejlepší výkon v této sezóně. V každém zápase se cítím lépe a lépe a věřím, že co nevidět začnu hrát ještě lépe,“ uvedl pětadvacetiletý rodák z chorvatského Zadaru.

Další hvězdou Tottenhamu, kterou by Barcelona do svého kádru ráda přetáhla, je levý záložník s obrovským tahem na branku a hráč, který dokázal vstřelit Interu Milán hattrick na jeho půdě, Gareth Bale. Zájem Barçy o mladou naději Spurs potvrdil i sportovní ředitel klubu Andoni Zubizarreta. „Je to skvostný fotbalista s naprosto odlišným stylem hry, to by mohlo být pro La Ligu vhodné oživení. Musím ale zdůraznit, že jsme na oficiální úrovni ještě s jeho klubem nejednali,“ uvedl Zubizarreta. Nutno dodat, že to nebude mít v žádném případě jednoduché. Sám Redknapp se totiž před delší dobou nechal slyšet, že Bale není na prodej.

Bale se ke Spurs připojil v květnu roku 2007 a už tehdy jeho cena, kterou musel Tottenham Southamptonu zaplatit, byla ve výši 5 milionů liber. Pokud by se Redknapp nakonec rozhodl Balea prodat, určitě by to bylo za mnohonásobek této částky.

Ztráta Modriče s Balem by pro Tottenham jistě znamenalo obrovskou finanční injekci, která se vždy hodí, pravděpodobnost, že by se tak ale stalo, je malá. Vždyť kdyby Spurs prodali hned dva ze čtyř záložníků své základní jedenáctky, mohlo by to fatálně ovlivnit jejich útočnou sílu, a to si kouč Harry Redknapp nevezme na triko. Prodej alespoň jednoho ze zmíněných hráčů bych ale určitě zatím striktně nezavrhoval.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.