Slavia sídlí v Londýně

Slavia sídlí v Londýně

[hot]POZNÁMKA[/hot] „Problémy Slavie s Angličany nevidím tak horké, myslím, že se brzy vyřeší,“ řekl eFotbal.cz velmi dobře informovaný zdroj blízký klubu. „Myslím, že spíše než o peníze jde o emoce, které je třeba uklidnit,“ dodal k nekonečným spekulacím o tom, jak a kdy slávisté uspokojí bývalého majoritního, dnes minoritního akcionáře SK Slavia Praha – fotbal, tedy britskou investiční společnost ENIC (English National Investment Company).

Ta, jak známo požadovala přes londýnský soud zaplatit více než 100 milionů korun, které před časem do klubu vložila formou půjček (dalších 400 milionů korun však už předtím smazala formou kapitalizace). ENICu se údajně především nelíbila nedávná změna akcionářské struktury, která jej měla poškodit.

Zajímavé jsou však i jiné skutečnosti svědčící o tom, že společnosti pohybující se kolem Slavie mají k sobě velmi blízko. Sídlí totiž na stejné, navíc londýnské, adrese!

Majitel stadionu v Edenu, společnost E Side Property Limited, která se řídí právem Velké Británie a Severního Irska, má totiž své sídlo uprostřed Londýna, ve třetím patře na Hanover Square (náměstí), číslo 15. Letos v květnu pak vznikla firma Slavia Plaza Limited, která se rovněž řídí britským právem a také oficiálně sídlí ve třetím patře na Hanover Square, číslo 15. Podle informovaných zdrojů vznikla tato společnost kvůli výstavbě nového slávistického zimního stadionu, jenž by měl vyrůst na pozemcích dnešního plaveckého areálu v Praze – Edenu.

A do třetice Hanover Square 15. Britský vyhledávač firem ukdata.com tvrdí, že na této londýnské adrese, tentokrát však v prvním patře, sídlí i společnost SK Slavia Praha Limited. Tato akciovka byla do rejstříku podle ukdata.com zapsána teprve 14. září 2010.

A ještě další propojení: jako ředitel společnosti E Side Property Limited je od 29. dubna 2009 v obchodním rejstříku zapsán sedmašedesátiletý profesor ing. Jaroslav Daňhel. Tentýž Jaroslav Daňhel, jinak odborník na pojišťovnictví působící mj. na Vysoké škole ekonomické v Praze, je od 6. května 2010 rovněž vedoucím organizační složky Slavia Plaza Limited.

A také se stal, opětovně 17. března 2008, členem dozorčí rady SK Slavia Praha – fotbal, a. s.

Pokud jde o londýnské adresy, u Regent Street, tedy nedaleko Hanover Square, v centru britského hlavního města, sídlí i ENIC.

Je to všechno jen náhoda? Geografická blízkost londýnských firem skutečně naznačuje, že firmy blízké Slavii by mohly mít k sobě blízko i jinak a že by ten stamilionový problém skutečně nemusel být tak horký, jak se o něm mluví. Nebo ano a je to všechno ještě složitější a propletenější?