Chamakh: Při prvním zápase za Arsenal jsem málem dostal infarkt

Chamakh: Při prvním zápase za Arsenal jsem málem dostal infarkt

Maročan Marván Chamakh dodatečně přiznal, že zvyknout si na herní styl Arsenalu a anglické ligy mu dělalo problém. První zápas v dresu "Kanonýrů" prý pro něj byl tak náročný, že měl pocit, že dostane infarkt.

"Když jsem poprvé nastoupil za Arsenal, tak jsem málem dostal srdeční záchvat. Neustále jsme útočili a já neměl čas si oddechnout. Říkal jsem, že nikdy nebudu schopen zvládat styl Arsenalu," prozradil Chamakh v rozhovoru pro Sky Sports. "Přál jsem si, aby náš brankář chvíli podržel míč a zpomalil hru. Ale on ne, hned ho poslal dopředu na nás," dodal spoluhráč Tomáše Rosického.

Šestadvacetiletý útočník přišel do Arsenalu v létě jako volný hráč z Bordeaux a rázem se probojoval do základní sestavy. Dosud dal ve 14 zápasech za Arsenal šest branek. Naznačil tak, že už si na hru v Anglii zvykl. "Dostal jsem se do toho. Měl jsem velkou motivaci na sobě pracovat, protože se mi splnil dětský sen. Zatímco jiné děti milovaly Real Madrid či Barcelonu, já vždy miloval Arsenal. Je to klub mého srdce a udělám vše pro to, abych se tu prosadil," dodal Chamakh, který za své výkony sklízí jen slova chvály.

Naposledy ho ocenil spoluhráč Abou Diaby. "Nový hráči naší hře hodně prospěli, zvláště Marván. Je to skvělý hlavičkář a výborně tak zapadá do našeho systému, kdy do vápna létá hodně centrů. Má dobrý instinkt a dokáže se dostat před obránce. Je přesně tím útočníkem, jakého jsme potřebovali," chválil Diaby.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.