Pekhart se vrací na Slavii jako soupeř. Nesmí dostat prostor, říká Petrouš

Pekhart se vrací na Slavii jako soupeř. Nesmí dostat prostor, říká Petrouš

Páteční předehrávku předposledního podzimního kola Gambrinus ligy obstará duel Slavie a Jablonce. V dresu Severočechů budí největší respekt kanonýr Tomáš Pekhart, který dříve působil v dresu "sešívaných". Kouč Slavie Michal Petrouš zůstává před utkáním optimistou a věří v plný bodový zisk.

Zvýšenou motivaci bude mít v pátečním duelu mezi Slavií a Jabloncem útočník Tomáš Pekhart, jenž nastoupí "proti svým". Snajpr ze severu Čech prožívá skvělé období. Jeho týmu se začíná po nevydařeném úvodu sezony dařit, navíc sám střílí góly. V tomto ročníku jich zaznamenal už devět!

Jeho kvalit si jsou slávisté moc dobře vědomi, a tak se dá očekávat, že si na něj budou dávat velký pozor. "Nesmíme dát prostor útočné dvojici Tomáš Pekhart a David Lafata, která i v tomto utkání prokázala svoji sílu. Navíc všichni víme o zvýšené motivaci Tomáše Pekharta proti Slavii. Přál bych si, abychom podali stejně kvalitní a obětavý výkon jako například doma proti Plzni a dokázali ho potvrdit třemi body," doufá trenér "sešívaných" Michal Petrouš.

Utkání se hraje poněkud netradičně až po 20. hodině. Podle slávistického stratéga by však změna času neměla mít žádný negativní vliv. "Večerní zápasy mívají svoji atmosféru, věřím, že nás fanoušci přijdou podpořit, i když se hraje později. Hlas každého z nich je v hledišti znát," je si vědom kouč.

Utkání bude mít zajímavou příchuť pro slávistického gólmana Zdeňka Zlámala, jenž v den zápasu oslaví své pětadvacáté narozeniny. "Určitě nejlepší dárek by bylo vítězství s Jabloncem. Doufám, že se to splní," věří sympatický brankář, jenž ve Slavii hostuje z italského Udine, kde se snaží prosadit další Čech Matěj Vydra.

Zlámal zatím žádné plány na oslavy nespřádá: "Když vyhrajeme, tak o tom budu přemýšlet, ale teď to vůbec neřeším. Soustředím se hlavně na zápas a jak už jsem řekl, nejlepší dárek by byl, kdybychom vyhráli. To by se i potom případně slavilo mnohem lépe."

Stejně jako trenér Petrouš je i Zlámal přesvědčen, že největší síla Jablonce spočívá v jeho ofenzivě, kde řádí obávané útočné duo. "Všichni váme o síle Jablonce, mají vyvážený mančaft, ale stejně si myslím, že jejich
největší síla je v útoku, kde mají Lafatu a Pekharta,"
uzavřel brankář.