Balotelli potvrdil kontroverzní pověst, Arsenal podruhé v týdnu propadl

[hot]AKTUALIZOVÁNO[/hot] Arsenal zaznamenal během týdne druhou porážku. Po středečním zaváhání s Šachtarem Doněck v Lize mistrů podlehl v 11. kole anglické ligy nováčkovi z Newcastlu 0:1.

Aktuální kolo Premier League a průběžná tabulka soutěže

Svěřenci trenéra Arséna Wengera tak poprvé v sezoně na svém stadionu nevstřelili branku a po West Bromwichi zde prohráli s dalším nováčkem soutěže.

Utkání rozhodl v poslední minutě úvodního poločasu razantní hlavičkou útočník Andy Carroll. Arsenal nedokázal překonat pozorného brankáře Tima Krula, kterému i dvakrát pomohlo břevno.

Zápas nedohrál domácí stoper Laurent Koscielny z Francie, který dostal v nastavení červenou kartu. Záložník londýnského celku Tomáš Rosický zůstal v druhém ligovém utkání za sebou pouze na střídačce.

Útočník Manchesteru City Mario Balotelli potvrdil i v Anglii svou kontroverzní pověst. Dvacetiletá letní posila z Interu Milán nejprve na hřišti nováčka z West Bromwiche vstřelila během šesti minut prvního poločasu své dva premiérové ligové góly, po hodině hry však Balotelli dostal červenou kartu za nakopnutí Youssoufa Mulumby. Sám postižený byl v závěru také vyloučen.

Domácí, za které nenastoupil Roman Bednář, v Premier League prohráli na své půdě první utkání v sezoně. Manchester naplno bodoval po třech předchozích soutěžních prohrách a udržel se na čtvrté pozici.