Nadšený Švancara musí koupit hamburger

Nadšený Švancara musí koupit hamburger

Jen dva dny po svých třiatřicetiletých narozeninách si Petr Švancara od svých spoluhráčů ze Slovácka nemohl přát lepší dárek než vítězství 3:2 na půdě Mladé Boleslavi. Výkon týmu mu udělal velkou radost, zvláště po špatném období, kterým si on i celý klub prošli. Ani mu proto nevadí, že musí splnit slib a koupit spoluhráči Ondřejkovi hamburger.

"Jsem mile překvapený, jaký dokážeme odehrát zápas. Ale asi jsme dnes překvapili celou ligu. Jsem zkrátka nadšený z toho, jak jsme zahráli. Takovýhle fotbal chci hrát, moc se mi to líbilo," rozplýval se po utkání Švancara, který děkoval za vítězství všem spoluhráčům. "Já tady lížu smetanu a budu si o sobě zítra číst, ale pochvalu zaslouží všichni hráči. Víťa Valenta odehrál fantastický zápas, Míra Filipko nás znovu podržel. Všichni odehráli skvělé utkání," chválil spoluhráče Švancara.

Sám se na výhře podílel jedním gólem. V úvodu druhé půle při brejku obešel dvojitou kličkou stopera Dimitrovského a zvýšil na 2:0. "Já jsem známý tím, že pořád kličkuju. Teď proti Dimitrovskému se mi povedlo ho dostat tam, kam jsem potřeboval. Zaplať pánbůh, že mě nikdo nezdvojoval, tak jsem se ho zbavil a dal to k tyči," popsal gólovou situaci Švancara. "Nijak bych to ale nepřeceňoval. Pochválit hlavně zaslouží Láďa Volešák za tu svou krásnou přihrávku. Je ale pravda, že tohle jsou góly, které si mi libí a které trénuju," dodal.

Krátce po snížení Boleslavi navíc poslal do brejku Ondřejku, který zvýšil na 3:1 a ten tak definitivně rozhodl. Byl to první Ondřejkův gól od konce července. Švancaru tak ani nemrzelo, že bude muset cestou zpět z Boleslavi do Uherského Hradiště splnit slib a koupit Ondřejkovi hamburger. "Cesta bude veselá. Určitě se někde zastavíme a Vaškovi (Ondřejkovi) koupím cheesburgera. Slíbil jsem mu to před zápasem v případě, že vyhrajeme," líčil Švancara vesele.

Přitom Švancara v posledních zápasech prožíval stejně jako Slovácko velmi špatné období. Od Brna, odkud pochází, inkasoval tým před dvěma týdny sedm branek, v minulém utkání s Libercem zase Švancara neproměnil penaltu a promarnil tak šanci na zajištění remízy.

"To, co jsem já zažíval posledních čtrnáct dní, nebylo nic příjemného. Rodinné zázemí mi ale pomohlo. Ale neměl jsem to lehké. Přeci jen jsem Brňák a dostal jsem od Zbrojovky sedm kousků. Takže nakupovat chodím až po setmění a na hokej teď taky nemůžu. O to víc jsem rád, že jsem trochu přispěl k tomuhle vítězství. Důležité bylo, že se z toho moje hlava nepo...," dodal Švancara.