O postup zabojuje Olomouc, ale i další...

O postup zabojuje Olomouc, ale i další...

Úkol dohánět manko čeká řadu prvoligových klubů ve středečních osmifinálových odvetách fotbalového Ondrášovka Cupu. Na prahu vyřazení jsou v polovině postupových bojů především Mladá Boleslav, Brno a Jablonec, těžký boj proti soupeři z nižší soutěže ještě čeká Sigmu Olomouc a ve vzájemném souboji účastníků první ligy budou Teplice dohánět domácí ztrátu v Českých Budějovicích.

První osmifinálový zápas čeká Plzeň, která pohár obhajuje. Do Štruncových sadů dorazí opavský lídr MSFL a Západočeši se budou chtít vyhnout ostudě, která potkala některé prvoligové kolegy. "Považuji Opavu za tým ze špičky druhé ligy. Přestože sestoupila pro mě zvláštním způsobem, stále je to tým, který patří o soutěž výše," upozornil trenér Pavel Vrba.

Poražený finalista z Jablonce bude smazávat manko 2:4 proti třetiligovému HFK Olomouc. Trenér František Komňacký očekává mnohem bojovnější výkon než před dvěma týdny. "Naprosto zaslouženě jsme první zápas prohráli. Přesto si myslím, že v silách mužstva je to zvládnout," řekl Komňacký.

Soupeře vede ostřílený kolega Petr Uličný, jenž nepropadá euforii. "Přemýšlet o tom, jestli je můžeme vyřadit, je hrozně předčasné. Ale určitě neprodáme kůži lacino," citoval Uličného klubový web.

Největší manko v prvním duelu zaznamenala Mladá Boleslav, která prohrála 0:3 v Sokolově. Doma potřebuje vstřelit minimálně čtyři branky nebo vyhrát stejným výsledkem a spoléhat na penalty.

"Nevidím důvod, proč bychom v odvetě nemohli smazat soupeřův náskok. Samozřejmě je to o přístupu hráčů, herním štěstí a hlavně o tom potřebné góly dát," prohlásil trenér Karel Stanner. Pro Sokolov, který před víkendovou druholigovou prohrou 0:1 s Duklou Praha skóroval v každém z předchozích 14 zápasů, to bude poslední duel podzimní sezony.

České Budějovice i Teplice chtějí ve vzájemném utkání napravit víkendové nezdary z ligy. Lepší pozici mají před odvetou Jihočeši, kteří si přivezli ze Stínadel výhru 1:0. "Myslím, že v pohárové matematice je to velmi dobrý výsledek. Nicméně jsme teprve v poločase a známe sílu Teplic," varoval trenér Jaroslav Šilhavý.

Teplice zkusí zastavit nynější výsledkový propad, vedle úvodního pohárového duelu totiž prohrály také poslední dva ligové zápasy. "Sami jsme si připravili do odvety těžkou pozici. Pokud chceme pomýšlet na úspěch, musíme odvést mnohem lepší výkon," uvedl trenér Jiří Plíšek.

Olomouc v prvním utkání v Písku pouze remizovala 3:3, ale před odvetou třetiligového soupeře na dálku postrašila pětigólovou nadílkou sousedním Českým Budějovicím. "Soupeře určitě nepodceňujeme, v prvním utkání dokázal využít našich chyb," řekl trenér Zdeněk Psotka.

Dvougólovou ztrátu z Karviné bude doma dohánět Brno, které však v současné době více než pohárové ambice zajímá záchrana v nejvyšší soutěži. "Soupeř má samozřejmě velkou výhodu, ale šanci na postup stále máme. Pokud o něm chceme uvažovat, musíme hrát především s nulou a nedělat vzadu chyby, což se nám zatím bohužel nedaří," uvedl trenér Karel Večeřa.

Program středečních osmifinálových zápasů:

Středa 10. listopadu:
První zápas:
17:00 Plzeň - Opava (rozhodčí R. Hrubeš - Filípek, Mencl, odveta 23. listopadu).
Odvety:
16:00 Sigma Olomouc - Písek (první zápas 3:3, Nenadál - Kordula, Vysloužil),
16:30 Jablonec - HFK Olomouc (2:4, Franěk - Štěrba, Urban),
17:00 Mladá Boleslav - Sokolov (0:3, Bílek - Ubias, Koval), Zbrojovka Brno - Karviná (0:2, K. Hrubeš - Večeřa, Čecháček),
17:30 České Budějovice - Teplice (1:0, Mikel - Zlámal, Košec).

Středa 17. listopadu:
11:00 Kroměříž - Slavičín (5:1, Hájek - Peřina, Marek),