Uspořádají Češi ME? Rozhodne se v lednu

Uspořádají Češi ME? Rozhodne se v lednu

O tom, zda Česká republika dostane právo pořádat v roce 2013 mistrovství Evropy hráčů do 21 let, se rozhodne až v lednu na zasedání vedení UEFA v Nyonu. Původně se přitom mělo rozhodnout již na prosincovém zasedání výkonného výboru UEFA v Praze.

Přesto jsou české šance na přidělení pořadatelství vyšší poté, co podle slov předsedy přípravného výboru Petra Fouska česká kandidatura úspěšně prošla inspekcí UEFA. Během čtyř dnů se zástupci nejvyššího evropského fotbalového orgánu seznámili s místy, kde by šampionát měl probíhat, tedy s pražskými stadiony Sparty a Slavie, Olomoucí a Uherským Hradištěm.

"Spolupráce všech klubů při inspekci byla výborná. Pánové viděli všechny čtyři stadiony, většinu hotelů a některá vybraná tréninková centra,“ řekl Petr Fousek pro svazový web.

"Podle všeho mám dojem, že inspekce proběhla velmi dobře. Teď bude následovat jednání komise národních mužstev UEFA, která doporučí vhodné kandidáty. Naším cílem je dostat se ze současného okruhu pěti uchazečů mezi tři poslední, z nichž výkonný výbor UEFA vybere pořadatele,“ dodal.

Vedle České republiky se o pořádání šampionátu uchází také Anglie, Bulharsko, Izrael a Wales. Zástupci Maďarska, Řecka a Irska své kandidatury stáhli.