Ferguson i Mancini byli po remíze spokojení

Ferguson i Mancini byli po remíze spokojení

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Poněkud méně záživná podívaná, kterou předvedly celky Manchesteru City a Manchesteru United ve středečním derby na Eastlands, ani jednoho z trenérů doslova nezklamala. Naopak oba kouči jsou rádi za zisk cenného bodu.

Ačkoliv utkání provázela velká očekávání, v duelu samotném se nic moc záživného nedělo a tak nebylo divu, že se městští rivalové po bezgólové remíze rozešli smírně. „Výsledek odpovídá průběhu hry, ani jeden z týmů nechtěl v utkání prohrát,“ prohlásil trenér domácích Roberto Mancini, na kterého ihned navázal protějšek Alex Ferguson: „Hru jsme měli pod kontrolou a některé pasáže byly z naší strany dobré, ale nevytvořili jsme si dostatek gólových šancí.“

Ital Mancini si poté pochvaloval zejména to, že se jeho tým konečně může měřit s nejlepšími celky Anglie. Zjevně tak reagoval na loňskou sezónu, ve které City obě derby prohráli. „Podle mě výsledek jen dokazuje, že náš tým je momentálně na stejné úrovni jako United. Remíza je dobrá, je lepší získat jeden bod, než žádný, jako tomu bylo třeba v loňské sezóně. Můj tým se neustále zlepšuje, ale určitě ještě potřebuje čas.“

„Chtěli jsme to utkání vyhrát, ale derby nikdy nejsou jednoduchá a soupeř navíc skvěle bránil, takže jsme si nevytvořili moc šancí,“ vysekl Mancini poklonu obranné práci svého soupeře.

Prakticky stejnou výpověď podal i Sir Ferguson, který naopak zase pochválil obranu City. „Soupeř hrál tak, aby neprohrál. City mají v týmu silné a zkušené hráče, kteří nám nedovolili hrát naši hru. S předvedeným výkonem jsem přesto spokojen, byly tam dobré pasáže. Teď je asi na místě říci, že ten mediální humbuk před utkáním byl zbytečně přehnaný,“ zakončil Ferguson.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.