Baník se bude chtít před novým koučem ukázat, tvrdí Petrouš

Baník se bude chtít před novým koučem ukázat, tvrdí Petrouš

[hot]PREVIEW[/hot] Souboj sousedů v tabulce mezi třináctou Slavií a čtrnáctou Ostravou načne dnes druhou polovinu první ligy. Oba ambiciózní týmy prožívají velmi nepovedený podzim a předehrávku 16. kola berou jako možnost aspoň trochu si spravit chuť před blížící se zimní pauzou. Slezany poprvé povede nový slovenský kouč Karol Marko.

Slavia má o gól lepší skóre a před Ostravou se chce udržet i po zápase. Na Baník umí - doma s ním neprohrála sedm let a z posledních 14 vzájemných soubojů jen jednou vyšla bodově naprázdno. "Víme, že musíme vyhrát a poskočit v tabulce. Každá příčka směrem nahoru je před zimní přípravou důležitá. V naprosto stejné situaci je ale i Baník, o to větší náboj bude utkání mít," řekl slávistický trenér Michal Petrouš.

Věří, že jeho svěřenci se vyrovnají s tím, že Ostravu bude poprvé koučovat Marko. "Hráči Baníku se budou chtít před novým trenérem ukázat, budou mít další motivaci. Ale s tím musíme počítat a vyhecovat se ještě víc," podotkl Petrouš.

Marko velí Baníku od pondělí a hráčům se snaží vrátit ztracené sebevědomí. "Změnili jsme některé věci z pohledu taktiky a hlavně bránění, na kterém jsme hodně pracovali, protože dostat v patnácti zápasech 22 branek je opravdu hodně," prohlásil Marko, v minulé sezoně kouč Příbrami.

I když se v české lize půl roku nepohyboval, Slavia má podle něj stále podobnou herní tvář. Některé věci probral i s útočníkem Šenkeříkem, který v pražském klubu do léta působil. "Rukopis trenéra Jarolíma je na mužstvu dodnes patrný. Hra Slavie má nějaké parametry, kterých se můžeme zachytit," dodal Marko. Obránce Bolf si může připsat 250. ligový duel.

Zápas byl i vzhledem k řádění ostravských chuligánů během sobotního duelu s Plzní označen za rizikový. V akci proto bude několik stovek policistů, situaci okolo stadionu bude monitorovat vrtulník. Vstupenky se prodávají pouze na jméno a fanoušci musejí při vstupu na stadion počítat s důkladnými bezpečnostními prohlídkami.

Páteční zápas začne v 18:15 a přímý přenos nabídne Nova Sport.

Předpokládané sestavy:

Slavia: Zlámal - Kaufman, Čelůstka, Koubský, Hubáček - Hora, Belaid, Jarolím, Kisel, M. Černý - J. Černý.

Ostrava: Daněk - Řezník, Neuwirth, Bolf, Neves - Marek, Greguš - Varadi, Lukeš, Koukal - Zeher.

Absence: Vlček, Naumov, Vyhnal, Janda (všichni zranění) - Frejlach, Šmejkal (oba zranění).