Lavička: Plzeň bude v jízdě pokračovat i na jaře

Lavička: Plzeň bude v jízdě pokračovat i na jaře

Jeho Sydney, které se loni radovalo z titulu, konečně opustilo po mizerném úvodu sezony poslední místo, přesto se i nadále topí ve spodních příčkách tabulky. Ze 13 zápasů má tým českého kouče Vítězslava Lavička na svém kontě pouhá dvě vítězství. "Naše umístění ještě vylepšíme," říká přesvědčivě trenér.

Australská A-League už je za svou polovinou, Lavičkův tým nasbíral po 13 odehraných utkáních 11 bodů a je třetí od konce. Že je to málo na obhájce titulu? Přitom bylo hůř. Ještě nedávno se Sydney FC krčilo na posledním místě. "Do konce sezony zbývá ještě spousta zápasů, a tak všichni věříme, že naše umístění ještě vylepšíme. Navíc nás od března čekají zápasy v asijské Champions League," nechal se slyšet Lavička v rámci rozhovoru pro plzeňský projekt "Naplníme stadion".

Na opačné straně zeměkoule je sympatický kouč spokojený i přes současné špatné výsledky svých svěřenců. Zároveň je rád, že v Austrálii se mezi veřejností zvedá zájem lidí o fotbal. "Tady v Austrálii sice není fotbal sportem č.1. Zájem fanoušků o fotbal však zde rok od roku stoupá. Zásluhu na tom mají úspěchy australské reprezentace a také kandidatura Austrálie na pořadatelství MS v roce 2022. Fotbaloví fanoušci tady v Austrálii jsou srovnatelní s těmi u nás," tvrdí bývalý trenér Liberce nebo Sparty.

České nejvyšší soutěži letos suverénně vévodí Plzeň, která sbírá rekordy v počtu získaných bodů. Na druhou Spartu mají Západočeši náskok devíti bodů. "Nevidím důvod, proč by Viktorka neměla pokračovat ve své spanilé jízdě i na jaře. Pokud stávající hráčský kádr zůstane pohromadě a udrží si svoji kvalitu a motivaci, má reálnou šanci přidat do historických klubových tabulek další úspěchy," myslí si Lavička, který se domnívá, že rozdíl mezi českou a australskou ligou není nijak propastný.

"Myslím si, že australská A-League je podobná naší Gambrinus lize. České lize v současnosti vládne Plzeň a já jsem přesvědčený, že i v místní australské lize by hrála o nejvyšší příčky, i když konkurence a vyrovnanost všech týmů je tady poměrně velká," přiblížil Lavička.