Snad přijde zase plný dům, doufají Plzeňští

Snad přijde zase plný dům, doufají Plzeňští

Ofenzivní fotbal, hodně gólů, bodový rekord. Všechny tyto faktory nahrávají tomu, že na Plzeň v letošním ročníku chodí pravidelně zaplněný, ne-li úplně vyprodaný stadion. V sobotu hostí vedoucí celek tabulky Liberec a dá se čekat, že ve Štruncových sadech bude znovu plno. "Už jsme si tak nějak zvykli, že nám fanoušci dělají skvělou atmosféru," nechal se slyšet plzeňský Jakub Navrátil.

Sobotním utkáním s Libercem vstoupí Plzeň do druhé poloviny Gambrinus ligy. Oba celky jsou teď ve formě. Plzeň vyhrává pravidelně, Liberec s novým koučem Petrem radou zvítězil v posledních dvou utkáních. První měření sil tohoto ligového ročníku dopadl lépe pro svěřence Pavla Vrby, kteří si zpod Ještědí odvezli všechny tři body za výhru 3:2.

Tehdy se dvakrát trefil kanonýr Jan Rezek, který je s deseti góly nejlepším ligovým střelcem (spolu s Tomášem Pekhartem a Michalem Hubníkem). "Co si pamatuji, proti Liberci se mi hrálo vždy dobře. To není soupeř, který by úpěnlivě bránil, nehraje zanďoura. Jsou tam výborní fotbalisté, chtějí hrát dopředu. S takovým soupeřem se pochopitelně hraje lépe. Doufám, že takový zápas můžeme očekávat i tuto sobotu," věří útočník, který dostal od trenéra Bílka vůbec poprvé pozvánku do reprezentačního A mužstva.

Sílu Liberce si uvědomuje i další staronový reprezentant David Limberský, který je však přesvědčen, že i přes současnou formu Liberce jeho tým zvítězí: "Po těch dvou výhrách budou mít určitě větší sebevědomí. My se však musíme koukat sami na sebe. Pokud budeme hrát naši hru, pokud si budeme plnit všechny úkoly, pak je šance na tříbodový úspěch velká."

Stadion na Štruncových sadech bude zřejmě zase solidně zaplněný. "Bylo by fajn, kdyby opět přišel plný dům. Tak nějak jsme si už zvykli, že nám fanoušci dokáží i na takovém nefotbalovém stadionu udělat fotbalovou atmosféru. Za to jim patří velký dík. Moc bychom si přáli rozloučit se nimi ve Štruncových sadech výhrou," vyřkl přání celého mužstva Jakub Navrátil.