Manchester United na úvod rozstřílel Fulham

Hráči Manchesteru United deklasovali v neděli na úvod Premier League 5:1 Fulham a potvrdili, že i po odchodu Ruuda van Nistelrooije do Realu Madrid mají dost schopných střelců. Dvěma góly se blýskl reprezentant Wayne Rooney, který však bude kvůli vyloučení v přípravě v příštích třech ligových duelech Manchesteru chybět.

Rooneyho potrestala Fotbalová asociace třízápasovým zákazem startu za vyloučení v duelu s Portem na turnaji v Amsterdamu. Mladý útočník však považuje rozhodnutí FA za nespravedlivé a hrozí, že bude bojkotovat veškeré komerční aktivity svazu. Rooney je přitom paradoxně v trestu i v reprezentaci za vyloučení na mistrovství světa.

Také mistrovská Chelsea zahájila ve velkém stylu. Blues doma rozstříleli Manchester City 3:0 po gólech Terryho, Lamparda a Drogby. Anglická dvojice se gólově prosadila už v prvním poločase, po přestávce (v 63. minutě) byl vyloučen hostující Corradi a přesilovku využil čtvrt hodiny před koncem Didier Drogba.

Sladkou příchuť měla pro Reading sobotní historická premiéra v nejvyšší anglické soutěži. Absolutní nováček Premier League si v prvním kole poradil doma s Middlesbrough 3:2. Reading přitom šel rychle do kolen, když se do jeho sítě během prvních jednadvaceti minut trefili Stewart Downing a Aiyegbeni Yakubu. Jenže ještě do poločasu srovnali skóre Dave Kitson a Steve Sidwell a v 55. minutě přidal rozhodující trefu Leroy Lita.

V sobotu se naopak příliš nedařilo favoritům. Arsenal pouze remizoval na Emirates Stadium s Aston Villou 1:1, když vyrovnávací gól zaznamenal až sedm minut před koncem utkání Giberto Silva. Více než 60 000 diváků přitom od 53. minuty přihlíželo vedení hostů, o které se postaral Olof Mellberg. Nový idol mladých fanoušků Tomáš Rosický i hostující Milan Baroš a Patrik Berger usedli vinou zranění jen na tribunu. Záložníka Arsenalu sužují problémy s tříslem a Baroš má stále potíže s chodidlem. Barošův spoluhráč Patrik Berger má navíc opět problémy s koleny.

Rosický nad úvodní remízou netruchlil. "Takových zápasů, kdy útočíme proti týmu s deseti zalezlými lidmi, budeme hrát během sezony ještě spoustu. A vůbec celý dnešek naznačil, že liga bude hodně vyrovnaná. Nikdo nemá nic jistého, je jedno, jestli někdo byl loni druhý, nebo patnáctý," řekl Rosický ČTK. "S výjimkou Chelsea nelze nikoho favorizovat, my budeme jedním z několika pronásledovatelů," dodal.

Liverpool remizoval na úvod ligy se Sheffieldem

Nováček Premier League Sheffield United zahájil novou sezonu nejvyšší anglické soutěže remízou 1:1 s Liverpoolem. Premiérové utkání v první lize po dvanácti letech absence zahájil Sheffield ve velkém stylu, když minutu před přestávkou usměrnil volný přímý kop do sítě Rob Hulse.

Liverpool vyrovnal díky penaltě v 70. minutě, kdy Robbie Fowler potrestal faul na Stevena Gerrarda, který v situaci dva na jednoho padl po střetu s protihráčem v pokutovém území. Jeden bod je však pro tým Rafaela Beníteze zklamáním.

Z nováčků nejhůře dopadl Watford, jenž nestačil na Everton a prohrál 2:1. V dalších utkáních smetl Portsmouth Blackburn 3:0, když hosté dohrávali zápas v devíti, a z vítězství se radovaly také Newcastle a West Ham.

Výsledky:

Chelsea - Manchester City 3:0 (11. Terry, 26. Lampard, 78. Drogba)
Manchester United - Fulham 5:1 (16. a 64. Rooney, 7. Saha, 15. vlastní Pearce, 19. Ronaldo - 40. vlastní Ferdinand).
Arsenal - Aston Villa 1:1 (83. Gilberto Silva - 53. Mellberg)
Everton - Watford 2:1 (15. Johnson, 82. Arteta z pen. - 90. Francis)
Newcastle - Wigan 2:1 (37. Parker, 64. Ameobi - 59. McCulloch)
Portsmouth - Blackburn 3:0 (62. a 84 Kanu, 26. Todorov)
Reading - Middlesbrough 3:2 (43. Kitson, 44. Sidwell, 55. Lita - 11. Downing, 21. Yakubu)
West Ham - Charlton 3:1 (52. a 66. Zamora, 90.+3. Cole - 15. Bent z pen.)
Sheffield United - Liverpool 1:1 (45. Hulse - 70. Fowler z pen.)
Bolton - Tottenham 2:0 (9. Davies, 13. Campo)