Terry přiznal krutou pravdu o zdravotním stavu

Terry přiznal krutou pravdu o zdravotním stavu

Od začátku sezóny Chelsea své soupeře přímo válcovala. V prvním kole naložila Wiganu na jeho hřišti šestku, několik kol na to doma smetla Blackpool čtyřmi góly, a když si poradila i se silným Arsenalem, vypadalo to, že ji snad nikdo nemůže zastavit. Lampard, Essien a Terry, to už ale byla pro výběr kouče Ancelottiho v zápase se Sunderlandem příliš velká ztráta.

Zápas s týmem, jako je Sunderland, by měl být pro Chelsea jednoduchou záležitostí. Výhra outsidera v poměru 3:0 ale dokonale překvapila všechny fanoušky „Blues“ a každý se ptá, kdy se vrátí opora obrany John Terry? Krutou pravdu o Terryho zdravotním stavu přinesl v úterý britský list The Sun.

Nervové problémy s Terryho pravou nohou dospěly do takové fáze, že už anglický zadák londýnského velkoklubu zatím prostě nemůže pokračovat. Velké bolesti a nespavost trápí jednoho z nejuznávanějších obránců na světě prý už od konce minulé sezóny. „Dostalo se to do bodu, kdy už to nejde dál. Býval jsem schopný zápasové zátěže zvládat, protože adrenalin, který mi utkání vháněla do žil, mi pomohl vyhnat bolest z hlavy, ale teď už není na co čekat. Po zápasech jsem v agónii a vůbec nemůžu spát bolestí,“ odhalil pro veřejnost svůj skutečný zdravotní stav po zápasech Terry.

Nejtvrdší porážka Chelsea od roku 1995 od soupeře, který nepatří do „Velké čtyřky“ sice Terryho mrzí, ale v současném stavu není schopen do utkání znovu nastoupit. Na doporučení trenéra Ancelottiho, který dříve vedl AC Milán, se John Terry odebere na vyšetření ke specialistovi do Itálie. Koncem týdne by mělo být jasné, jestli půjde nakonec o herní pauzu v rámci týdnů, nebo jestli se bude muset Chelsea obejít bez svého obranného hrdiny třeba i několik měsíců.

„Tady končí všechna sranda. Na sto procent vím, že nezasáhnu do zápasu tuto sobotu proti Birminghamu. Potom už ale nevidím žádný záchytný bod. Bude záležet až na tom, co ukážou vyšetření. Můžou to být týdny, můžou to být měsíce,“ uvedl smutný John Terry k odhadnutí doby, kdy se bude muset jeho zaměstnavatel obejít bez služeb velké opory.

Carla Ancelottiho tak nečeká vůbec jednoduchý týden. Utkání proti Sunderlandu totiž jasně ukázalo, že obrana ve složení Bosingwa, Ivanovič, Ferreira a Cole prostě a jednoduše nefunguje. Možná ej na místě myslet i o zapojení mladíků, jako jsou devatenáctiletý Jeffrey Bruma nebo o rok starší Patrick van Aanholt, konečné řešení lze ale jen těžko předvídat. Moudřejší budeme až po tiskové konferenci před sobotním zápase Chelsea proti Birminghamu.