Pirésovi se poštěstilo, opět si zkusí anglickou ligu

Pirésovi se poštěstilo, opět si zkusí anglickou ligu

Ani se nemusíme opět dívat na "Pyšnou princeznu", abychom si mohli zazpívat "Už je to uděláno, už je to hotovo". Bývalému francouzskému reprezentantovi Robertu Pirésovi, jenž byl od svého letního odchodu z Villarrealu bez angažmá, se nakonec přeci jen splní poslední hráčský sen a zahraje si ještě jednou na ostrovech, kde svého času zářil v dresu londýnských "Kanonýrů".

Sedmatřicetiletý veterán, který o několik měsíců dříve zavrhnul filadelfskou nabídku ze zámořské MLS, mohl hrát i v páté anglické lize, kde se o něj vážně zajímalo mužstvo Crawley Town, ale nakonec jde o poznání výše a dotyčnou "alternativu" ještě může klidně o nějaký čas odložit. Vyslyšel totiž volání Premier League, kde by se ho koncem právě probíhajícího týdne měla ujmout Aston Villa.

"Věřím, že v průběhu následujících dvou až tří dnů se k nám Pirés připojí. Jde o fotbalistu, na kterého se vyplatí dívat už jen kvůli tomu, co všechno se mu během jeho dlouhé kariéry podařilo dosáhnout," uvedl asistent trenéra Aston Villy Gary McAllister a na mysli měl zejména francouzské triumfy na světovém a evropském šampionátu, respektive tituly v lize a v FA Cupu s Arsenalem.

Ambicióznímu týmu z Birminghamu patří po 13. kolech devátá příčka s pasivním skóre.