Manchester ulovil Van der Saarova nástupce

Manchester ulovil Van der Saarova nástupce

Do Manchesteru United přijde dánský brankář Anders Lindegaard. Šestadvacetiletý reprezentant, který v minulém týdnu udržel v přípravném duelu s českou reprezentací čisté konto, se s vedením předního anglického klubu domluvil na tříapůlleté smlouvě, platné od ledna.

Lindegaard, jenž má v reprezentaci na kontě čtyři starty a jediný inkasovaný gól, dosud chytal za Aalesund. Přestupní částku ani jedna ze stran nezveřejnila, britský tisk spekuluje o sumě 3,5 milionu liber (asi 102 milionů korun).

Vedení United vyhlíží náhradu za nizozemského gólmana Edwina van der Sara, který v říjnu oslavil čtyřicáté narozeniny a po sezoně by měl ukončit kariéru. Velké naděje do Lindegaarda vkládá i trenér Alex Ferguson.

„Anders je jeden z nejtalentovanějších gólmanů, kteří nastupují na evropských hřištích. Přestup do Manchesteru je pro něj velkou výzvou, věříme v jeho budoucnost. Podepsali jsme smlouvu s brankářem skvělé současnosti a ještě s větším příslibem do budoucna,“ uvedl Ferguson pro oficiální stránky klubu.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.