Beckham zpět v Premier League? Nabídku už má

Beckham zpět v Premier League? Nabídku už má

Trenér Evertonu David Moyes nabízí angažmá slavnému Davidu Beckhamovi. Toho čeká příští rok podle smlouvy poslední sezona v týmu Los Angeles Galaxy.

Moyes se s pětatřicetiletým Beckhamem zná už od roku 1995, kdy spolu hráli v Prestonu, kde byl tehdy mladý nadějný záložník na hostování z Manchesteru United. Za "Rudé ďábly" Beckham také dlouhá léta hrál se současným kapitánem Evertonu Philem Nevillem, jehož bratr Gary mu šel za svědka na svatbě.

"Kdyby za nás David chtěl hrát, klidně může zavolat mně nebo Philovi a my tady v Evertonu budeme na něj připraveni. Museli bychom to promyslet z finančního hlediska, ale určitě bych zašel za šéfem klubu a zeptal se ho, jestli na to budeme mít třeba i díky prodaným dresům (s Beckhamovým jménem)," řekl v pátek Moyes na tiskové konferenci.

Stopatnáctinásobný anglický reprezentant Beckham se zatím nevyjádřil, co chce dělat po vypršení současného kontraktu s Galaxy. Podle všeho se však ještě nechystá na ukončení kariéry.

V uplynulých dvou sezonách strávil slavný anglický záložník začátky roku na hostování v AC Milán. Poté co si letos v italské lize přetrhl achillovku a přišel o velkou část roku i o mistrovství světa, Galaxy oznámilo, že už se Beckham v roce 2011 na žádné další evropské angažmá nevydá.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.