Arsenal si zastřílel, Rosický přispěl asistencí

Hráči Arsenalu vyhráli i díky asistenci Tomáše Rosického v anglické lize na hřišti Aston Villy 4:2 a minimálně do podvečerního zápasu Manchesteru United se posunuli do čela tabulky.

Rosický, který v záloze hostů od začátku nahradil zraněného kapitána Ceska Fábregase, našel v 56. minutě přesnou přihrávkou mezi obránci marockého útočníka Marvána Šammacha. Nejlepší střelec Arsenalu prostrčil míč pod padajícím brankářem Bradem Friedelem a připsal si desátou soutěžní branku v sezoně.

Před ním se už v prvním poločase trefili ofenzivní záložníci Andrej Aršavin a Samir Nasri, za domácí v druhé půli dvakrát snížil obránce Ciaran Clark. Vítězství "Kanonýrů" tak definitivně pojistil až v nastaveném čase Jack Wilshere svým premiérovým zásahem v domácí soutěži.

Svěřenci Arséna Wengera vyhráli v Premier League čtvrtý venkovní zápas za sebou a částečně tak odčinili dvě poslední ztráty s Tottenhamem a Bragou v Lize mistrů. V birminghamském Villa Parku Arsenal v lize neprohrál od prosince 1998.