Mohlo to být ještě lepší, řekl na adresu pětigólového Berbatova Ferguson

Mohlo to být ještě lepší, řekl na adresu pětigólového Berbatova Ferguson

Sobotní večer v anglické Premier League patřil útočníkovi Manchesteru United Dimitaru Berbatovovi. Ten pěti góly potupil Blackburn a výrazně se tak podílel na výhře "Rudých ďáblů" v poměru 7:1. "Na něco takového jsme čekali mnoho týdnů," řekl po utkání pro Sky sports manažer klubu Sir Alex Ferguson.

"V utkání jsme dokázali udržet nasazené tempo, což se nám v posledních utkáních nedařilo. Ale v sobotu to vyšlo. Jsem rád, že se nám takto zadařilo zrovna v této části sezóny," těšilo Fergusona, jenž byl nadšen také ze spolupráce Berbatova s Rooneym.

Bulharský útočník se stal teprve čtvrtým hráčem v historii Premier League, kterému se podobný kousek podařil. Před ním se pětkrát trefili pouze Jermain Defoe, Alan Shearer a Andy Cole. "Je to fantastické. Pouze Coleovi se něco podobného pod mým vedením povedlo a to už je hodně dávno," připomněl patnáct let starý kousek bývalého anglického reprezentanta.

Na výkonu svého svěřence však Ferguson i přes pět vstřelených branek našel negativa. "Mohl se trefit šestkrát. Ke konci utkání mu Robinson chytil gólovou hlavičku," všiml si Skot a dodal, že věří, že vydařený večer Berbatovovi pomůže. V předchozích deseti duelech se totiž do střelecké listiny nezapsal ani jednou.

"Bylo to skvělé představení, ale ještě větší radost mám ze hry celého týmu. Bylo to opravdu fantastické," rozplýval se kouč United, které v nadcházející době čeká duel proti Blackpoolu a pak souboje s Arsenalem a Chelsea.

Více o zápasech anglické Premierl League

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.