Pastoreho cena? Nově 1,7 miliardy

Pastoreho cena? Nově 1,7 miliardy

Real Madrid a Barcelona proti sobě bojují nejen ve španělské lize, ale také ve snaze získat argentinského reprezentanta Javiera Pastoreho. Jedenadvacetiletý záložník oblékající dres italského Palerma v minulých dnech podepsal s klubem novou vylepšenou smlouvu, jejíž součástí je i navýšení částky, za kterou lze tohoto borce získat. Nově se tato suma vyšplhala na 70 miliónů eur, což je v přepočtu asi 1,73 miliardy korun.

O obrovský supertalent se zajímají velkokluby z celé Evropy, není proto divu, že prezident Palerma Maurizio Zamparini si svůj klenot pojistil. Stalo se tak pouhé dva dny před slavným El Clásicem, tedy ligovým duelem mezi španělskými Realem Madrid a Barcelonou. Oba zmíněné kluby mají o Pastoreho, jenž by svou technickou vytříbeností do Primera División skvěle zapadl, eminentní zájem.

Částka, kterou si zájemci o Pastoreho služby budou muset připravit není nijak nízká. Ve vylepšené smlouvě má argentinský zázrak zakotven prodejní klauzoli ve výši 70 miliónů eur. "Javierův nový kontrakt i s prodejní klauzolí je připraven, už zbývají doladit pouhé formality," řekl Zamparini. Zkrátka nepřijde ani sám hráč. "Jeho plat se v nadcházejících dvou, třech letech stále zvyšovat," doplnil šéf Palerma.

Na Pastoreho místo v základní sestavě si pomalu začíná dělat zálusk další talentovaný středopolař Josip Iličič. "Byl bych velice polichocen, kdybych mohl nahradit Javiera. Zároveň by to však byla by obrovská zodpovědnost," řekl dvaadvacetieltý rodák ze slovinského Prijedoru.

S trochou nadsázky se dá říci, že denním chleba Zampariniho je odmítání nabídek na Pastoreho. V minulosti například smetl ze stolu nabídku anglického Manchesteru City, která dosahovala výše 50 miliónů eur. Pastore přitom do sicilského klubu přišel teprve minulý rok z Huracanu za zhruba 6 miliónů eur.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.