Abramovič byl po prohře šťastný, říká Ancelotti

Abramovič byl po prohře šťastný, říká Ancelotti

Trenér londýnské Chelsea se ohradil proti spekulacím, že by se měl nacházet pod nějakým tlakem ze strany Romana Abramoviče, majitele „Blues“. Po špatných listopadových výsledcích se hlavně v britských médiích zvedla vlna diskutuzí o postavení Carla Ancelottiho, on sám ale jakékoliv tlaky ze strany miliardáře Abramoviče kvůli nevalným výsledkům Chelsea zásadně popřel.

Chelsea během listopadu výsledkově tápala. Prohrála hned svá tři poslední klání v rámci Premier League a výsledkově nepřesvědčila ani v Lize mistrů proti Žilině (2:1). Kdo ale viděl poslední dvě utkání Chelsea, musí uznat, že výsledky předvedené hře příliš neodpovídají. Utkání na Birminghamu (0:1) a i na Stamford Bridge proti slovenskému mistrovi patřila herně k jedněm z nejlepších, které jsme mohli v poslední době v podání Chelsea vidět. Stejný názor zastává i sám Ancelotti.

„Roman je šťastný, když vidí, že jeho tým předvádí dobrou hru a byl šťastný i po prohraném zápasu s Birminghamem. Abramovič na mě nikterak netlačí, je na mé straně a podporuje mě,“ citoval v sobotu Ancelottiho server thesun.co.uk. na celou situaci se kouč Chelsea kouká střízlivě. „Že jsem pod tlakem, usuzujete jen podle toho, že se nám v poslední době výsledkově příliš nedaří. Ale to neznamená, že když jsem pod tlakem veřejnosti kvůli špatným výsledkům, že nemám v klubu bezpečnou a pevnou pozici,“ popřel Ancelotti spekulace o tom, že by se na Stamford Bridge mělo uvažovat o jeho odstranění a příchodu nového trenéra.

Ani přes svá prohlášení o tom, že má za sebou hráče i majitele klubu, se ale Ancelotti nechce vyhýbat odpovědnosti za nastalou situaci. Dobře ví, že jeho tým prohospodařil malý náskok, který v průběhu podzimu na špici tabulky Premier League měl. „Odpovědnosti za postavení klubu se rozhodně nezříkám. Za své poslední výsledky jsme schytali řadu kritiky a v podstatě s ní souhlasím. Po takových výsledcích se ani není čemu divit. Teď se musím především soustředit na svou práci a vytvářet hráčům takové podmínky, aby ze sebe dostali to nejlepší, co v nich je,“ uvedl na adresu svých kritiků italský trenér pro server goal.com.

Na veřejnosti se rovněž hodně mluví o tom, že by za současným výsledkovým propadem Chelsea mohla být nedostatečná motivace jeho hráčů pramenící z jejich úspěchů v minulosti. „Nemyslím, že bychom postrádali motivaci. Chceme vyhrát Premier League stejně tak jako chceme dominovat v Lize mistrů. Pořád máme šanci dosáhnout obojího. V Evropě jsme už mezi 16 nejlepšími týmy a v lize je naše místo taky mezi prvními. Nedařilo se nám prostě jen v posledních třech, čtyřech zápasech,“ zhodnotil cíle svého týmu Carlo Ancelotti.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.