V Londýně se ale děly věci...Chelsea vyrovnala díky asistenci Čecha

Chelsea v anglické lize nevyhrála popáté za sebou. V 17. kole remizovala 1:1 v londýnském derby s Tottenhamem, když Didier Drogba neproměnil v nastaveném čase penaltu.

Útočník z Pobřeží slonoviny předtím alespoň vyrovnal po asistenci českého brankáře Petra Čecha. Chelsea tak sice na čtvrtém místě ztrácí bod na vedoucí Arsenal, ten však má pondělní dohrávku s třetím Manchesterem United k dobru. Právě oba největší soupeři Chelsea v boji o titul budou jejími soupeři v příštích dvou kolech.

Svěřenci trenéra Carla Ancelottiho se potýkají s velkou krizí; z posledních devíti soutěžních zápasů vyhráli pouze dva. Trápí se především v útoku, což potvrdili i dnes. Akce Chelsea byly nepřesné a obrana Tottenhamu se bez potíží bránila.

Navíc v 15. minutě propadl i střed hostující obrany, kde Terry neuhlídal Pavljučenka, ruský útočník se uvolnil a střelou k bližší tyči překonal brankáře Čecha.

Trápení Chelsea pokračovalo i po změně stran a větší nebezpečí hrozilo Čechovi, ale nakonec se dočkali i hosté. Velký podíl na vyrovnání měl právě Čech, který předvedl parádní výkop na Drogbu, ten si zpracoval míč přes obránce a propálil Gomese v brance Tottenhamu.

Následně přišel pomoci Chelsea vybojovat vítězství i navrátilec po zranění Lampard, který do hry naskočil poprvé od konce srpna. A mohl přinést štěstí. Za faul brankáře Gomese na Ramirese nařídil sudí ve druhé minutě nastavení pokutový kop, ale Gomes chybu napravil a Drogbu vychytal.

Daří se naopak Boltonu, který i v deseti zvítězil 2:1 nad Blackburnem. Krátce po změně stran ještě za bezbrankového stavu přitom přišel o vyloučeného Marka Daviese, jenže i v oslabení otevřel skóre zásluhou střídajícího Muamby. Tři minuty před koncem sice srovnal Mame Diouf, ale neuběhla ani minuta a Boltonu zařídil zisk tří bodů Američan Holden.