A francouzským hráčem roku se stává...

A francouzským hráčem roku se stává...

Záložník Samir Nasri z Arsenalu byl zvolen francouzským Fotbalistou roku. V hlasování odborného časopisu France Football skončil druhý další ofenzivní hráč Florent Malouda z Chelsea a třetí byl brankář Hugo Lloris hájící barvy Lyonu.

Teprve třiadvacetiletý Nasri získal v anketě 99,5 bodu, zatímco Malouda 90 a Lloris ještě o sedm méně. Nástupce Yoanna Gourcuffa se sice na rozdíl od svých pronásledovatelů nevešel do výběru kouče Raymonda Domenecha pro světový šampionát, po fiasku vyslanců galského kohouta v Jihoafrické republice mu to však při hlasování mohlo paradoxně pouze pomoci.

Domenechův nástupce, jímž se stal bývalý vynikající obránce Laurent Blanc, má naopak pro Nasriho slabost a nedávno ho označil za nejlepšího francouzského hráče současnosti.

Nasri potvrzuje vynikající formu od začátku nového ročníku anglické Premier League. Táhne ofenzivu slavného londýnského klubu a udivil i několika skvělými gólovými akcemi. Na kontě má v lize a evropských i anglických pohárech celkem 12 branek, což z něho dělá nejlepšího střelce klubu.