Co se v sobotu odehrálo v Premier League?

Hráči posledního West Hamu bez své zraněné brankářské jedničky Roberta Greena remizovali v anglické lize na hřišti Blackburnu 1:1 a venku zůstávají bez výhry. Většina utkání ze sobotního a nedělního programu soutěže byla odložena kvůli nepříznivému počasí.

Green kvůli drobné operaci chyběl v brance "Kladivářů" v ligovém utkání poprvé od 3. února 2007. Svůj debut v Premier League si však nepřipsala obvyklá česká dvojka Marek Štěch, který si poranil stehenní sval.

Až čtvrtého gólmana West Hamu Ruuda Boffina překonal v 51. minutě novozélandský obránce Ryan Nelsen po šťastné dorážce kolenem. Remízu zajistil hostům v 78. minutě záložník Junior Stanislas. Vítězné premiéry se tak nedočkal trenér Blackburnu Steve Kean, který v týdnu nahradil překvapivě odvolaného Sama Allardyce.

V druhém dnešním utkání porazil Sunderland na svém hřišti Bolton 1:0 a vystřídal ho na šestém místě tabulky. Hráči "Černých koček" udrželi i v devátém utkání v sezoně domácí neporazitelnost. Jedinou branku vstřelil v 32. minutě mladý útočník Danny Welbeck. Bolton podruhé za sebou prohrál na soupeřově hřišti 0:1.