Lize kraluje Manchester United, Chelsea zaváhala

Překvapivě už ve druhém kole klopýtli hráči Chelsea při svém tažení za třetím titulem mistra anglické Premier League v řadě. Londýnský tým stále bez brankáře Petra Čecha ve středu prohrál 1:2 na půdě letošního finalisty Poháru UEFA Middlesbrough.

Hostům sice zajistil už po čtvrt hodině hry vedení premiérovým gólem v soutěži Ukrajinec Ševčenko, ale čtrnáctý tým minulého ročníku v závěru dokázal otočit. Nejprve se trefil rakouský obránce Pogatetz, vítězný gól obstaral v 89. minutě Australan Viduka.

Nevyzpytalné Middlesbrough, které dokázalo Blues porazit i v loňském ročníku, v prvním kole nestačilo na Reading. Ve středu si ovšem hráči finalisty Poháru UEFA spravili chuť a posunuli se v neúplné tabulce na desáté místo.

V předchozím ročníku Chelsea kralovala Premier League od začátku a poprvé prohrála až ve 12. kole s Manchesterem United, který nyní převzal její roli. "Reds" vyhráli 3:0 na hřišti Charlonu, když vítězství korunoval v závěru střídající Nor Solskjaer. Nejslavnější náhradník světa se trefil za Manchester po třech letech, během nichž kvůli zdravotním problémům hrál jen minimálně.

Supermotivovaný nováček z Readingu nezopakoval výkon z prvního kola a podlehl Aston Ville, která také myslí letos pod novým koučem O´Neillem na vysoké mety, přestože po třech minutách vedl ve Villa Parku díky gólu Boyla. Ještě do poločasu ale srovnal Angel a v 66. minutě rozhodl Barry.