Balotelli zazářil hattrickem, "Red devils" ztratili

[tag]AKTUALIZOVÁNO[/tag] Hattrick Maria Balotelliho a vítězství 4:0 nad Aston Villou poslaly Manchester City na několik hodin do čela Premier League. Ve večerním zápase sice hráči Manchesteru United přišli v poslední minutě o vítězství v Birminghamu, ale i po remíze 1:1 vedou anglickou ligu před městským rivalem City jen o skóre. Mají však dva zápasy k dobru.

Do nového roku vstoupí nejen v roli lídra, ale také jediného neporaženého týmu soutěže. Svěřenci Alexe Fergusona nenašli přemožitele ani v osmnáctém utkání. O výhru favorizované hosty připravil v 89. minutě Lee Bowyer. United se nedaří vyhrávat na hřištích soupeřů, odkud si odvezli v této sezoně tři body jen jednou.

Manchester vedl od 58. minuty zásluhou nejlepšího střelce Premier League Dimitara Berbatova, jenž potvrdil skvělou formu čtrnáctým gólem v soutěži.

Na pár hodin dnes "Red Devils" museli přepustit první místo v tabulce Manchesteru City, který poslaly do čela hattrick Maria Balotelliho a vítězství 4:0 nad Aston Villou. Před zápasem britská média spekulovala o tom, že se Balotelli možná vrátí domů do Itálie, protože si v Manchesteru nezvykl a stýská se mu. Na trávníku to ale dvacetiletý útočník nedal znát.

Kouč Roberto Mancini nechal odpočívat nejlepšího střelce týmu Carlose Téveze a Balotelli ho skvěle zastoupil, i když v dosavadním průběhu sezony měl na kontě jen dva ligové góly. Dvakrát skóroval z penalty a jednou se prosadil dorážkou zblízka.

Šanci opustit předposlední místo a sestupové příčky promarnil West Ham, který neudržel vedení v duelu s Evertonem a remizoval 1:1. Domácí otevřeli skóre v 16. minutě, kdy gólman Tim Howard vyrazil střelu, Radoslav Kováč vrátil míč před branku a Tony Hibbert si vstřelil nepovedeným zásahem vlastní gól. Hosté vyrovnali těsně před pauzou.

Hlavním aktérem zápasu West Bromwiche s Blackburnem byl útočník Nikola Kalinič, který pomohl hostům otočit dvěma góly skóre, než byl v 65. minutě vyloučen za hrubý faul. Krátce předtím zpečetil výhru Blackburnu Mame Diouf, kterého v samém závěru fauloval Gabriel Tamas a rovněž dostal červenou kartu.

Dvougólového střelce měl také další zápasy. Ve Stoke obránce Chris Baird zařídil dvěma zásahy Fulhamu vítězství 2:0. Londýnský klub se díky tomu posunul ze sestupového pásma. Blackpool vyhrál stejným rozdílem v Sunderlandu zásluhou dvou branek D.J. Cambpella z druhého poločasu.

Premier League - 20. kolo:

Manchester City - Aston Villa 4:0 (8. z pen., 27. a 55. z pen. Balotelli, 13. Lescott)
Stoke - Fulham 0:2 (4. a 10. Baird)
Sunderland - Blackpool 0:2 (50. a 90. Campbell)
Tottenham - Newcastle 2:0 (57. Lennon, 81. Bale)
West Bromwich - Blackburn 1:3 (17. Thomas - 3. a 53. Kalinič, 62. Diouf)
West Ham United - Everton 1:1 (16. vlastní Hibbert - 42. Coleman)
Birmingham - Manchester United 1:1 (89. Bowyer - 58. Berbatov)