Hodgson po prohře ostře zkritizoval Liverpool. Volá po doplnění chybějící kvality

Hodgson po prohře ostře zkritizoval Liverpool. Volá po doplnění chybějící kvality

V táboře Liverpoolu, soupeře pražské Sparty v Evropské lize, je hodně napjatá atmosféra. Po středeční domácí porážce 0:1 s do té doby posledním týmem anglické ligy Wolverhamptonem se trenér Roy Hodgson pustil do ostré kritiky hráčů. Podle kouče podali nejhorší výkon od jeho letního příchodu do Liverpoolu. Ani se prý nedivil, že fanoušci svůj tým po zápase vypískali.

"Chápu jejich rozladění. První zápas po třech týdnech na domácí půdě a předvedeme tohle. Musíme se fanouškům omluvit, protože kdybych byl fanoušek a viděl tohle, tak budu extrémně zklamaný. Nejen z výkonu, ale i z přístupu všech hráčů. Je to smutné zakončení roku," uvedl Hodgson.

Do utkání přitom Liverpool nastoupil s tím, že po čtrnácti dnech nuceného volna kvůli dvěma odloženým zápasům si hráči duel pořádně užijí. "Chtěli jsme vlétnout na hřiště a ukázat, co v nás je. Ve skutečnosti to ale bylo opačně. Vůbec nic jsme neukázali. Byl to asi nejhorší výkon, jaký jsme od mého příchodu podali. Určitě na domácí půdě. Nebyli jsme schopní dát gól a navíc jsme jim ho darovali. Takže místo neuspokojivé bezbrankové remízy z toho byla ještě horší porážka," kritizoval třiašedesátiletý kouč.

Ten z lavičky sledoval, jak jeho svěřenci marně bojují s defenzivou Wolverhamptonu. Naopak deset minut po změně stran propadl střed obrany Liverpoolu, Darren Ward se osamocený řítil na brankáře Pepeho Reinu a bez problémů ho prostřelil. Po 478 minutách tak ukončil sérii Liverpoolu v domácí neprůstřelnosti a zároveň zařídil první venkovní výhru Wolverhamptonu v sezoně. Navíc dostal svůj tým z posledního místa tabulky. To Liverpool po čtvrté prohře z posledních šesti duelů klesl na 12. příčku a od sestupového pásma jej dělí pouze tři body.

I proto Hodgson žádá fanoušky, aby nad týmem nelámali hůl a podpořili ho v době krize. "Je vidět, že hráči postrádají sebedůvěru. Negativní atmosféra kolem týmu je rozrušuje a pak se ustrašeně zbavují míče, jen aby neudělali chybu. To se potom těžko vyhrává," řekl Hodgson, který hodlá v zimě kádr posílit. "Obávám se, že nám chybí kvalita, kterou potřebujeme doplnit. Dnešní zápas to potvrdil," dodal.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.