Macheda, Gilardino...je to na Manchesteru

Macheda, Gilardino...je to na Manchesteru

Nadějný italský útočník Federico Macheda nemá v nabitém kádru Manchesteru United zrovna nejlehčí pozici. Konkurence v podobě Rooneyho, Hernándeze či momentálně rozjetého Berbatova není zanedbatelná a devatenáctiletý ofenzivní žolík se nyní rozhoduje, co dál.

Zájem o jeho osobu má mnoho klubů Serie A včetně Juventusu Turín, Fiorentiny nebo Lazia Řím, ovšem jak říká jeho agent Giuseppe Bonetto, v úvahu připadá pouze možnost hostování. Sir Alex Ferguson chce, aby jeho vyvolení získávali zkušenosti jinde, což je pochopitelné, nicméně žádnému italskému celku to příliš nevoní.

"Celou situaci studujeme velmi pečlivě, ale znáte papírování v Anglii. Evidujeme zájem mnoha italských týmů, ale dohoda jen o chvilkovém zapůjčení může věc notně zkomplikovat. Sir Ferguson se bude muset rozhodnout," vysvětil hráčův manažer a jedním dechem přiznal, že mu v poslední době nikdo ohledně jeho klienta netelefonoval.

List La Gazzeta dello Sport si ovšem zaspekuloval, že United možná využijí Machedu jako způsob, kterak přesvědčit k přesunu na ostrovy zkušeného italského reprezentanta z Fiorentiny Alberta Gilardiniho, jenž na podzim v dresu "Fialek" zaznamenal pět ligových branek. Že by se obě strany dokázaly dohodnout alespoň v rámci "výměny"?

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.