Aston Villa láká Adebayora, "Vlci" zase Kurányiho

Aston Villa láká Adebayora, "Vlci" zase Kurányiho

Jestliže půjde Citizens v příštím týdnu karta, za pětatřicet milionů eur přivede do Manchesteru bosenský gólostroj Edina Džeka z Wolfsburgu. V případě, že vše klapne a City vyhrají souboj s Juventusem, kouč Roberto Mancini je prý připraven nechat jít na druhou kolej odstaveného střelce Emmanuela Adebayora.

Bývalého kanonýra Arsenalu se proto pokouší nalákat do Villa Parku birminghamská Aston Villa, jež spolehlivého střelce potřebuje jako sůl. Tým francouzského experta Gerarda Houlliera si v posledních sedmi zápasech připsal nelichotivých šest porážek a reálně mu hrozí boj o sestup. Není to dlouho, co je vypráskali právě Citizens a v neděli je navíc čeká těžký duel na Stamford Bridge, kde se jejich bodový rozkvět neočekává. V lednu realizované hostování by jim tedy bodlo...

Celek už na modrou stranu Manchesteru poslal dotaz, zdali je "černá perla" z Toga k dispozici. Jediným vážným zádrhelem by se mohla stát jeho masivní týdenní mzda čítající 160 tisíc liber týdně, kterou by nemusel tradiční, leč momentálně spíše podprůměrný tým utáhnout.

V úvodu zmíněný Wolfsburg už si prý mimochodem za Džeka vyhlédl náhradu. Do bundesligy by se měl z Dynama Moskva po půl roce vrátit Kevin Kurányi, jenž hraje podobným stylem jako exteplický mladík a který v dotyčné soutěži léta řádil v dresu Schalke 04. Za sumu 11,5 milionů euro (9,8 milionů liber) by se mohl jeho přechod k "Vlkům" dotáhnout už příští víkend.