Sparta podlehla Íráncům, ti Chovance zaujali

Hráči pražské Sparty prohráli na úvod turnaje v Dubaji s íránským klubem Persepolis FC 2:3. V sestavě s řadou náhradníků český mistr po celý zápas dotahoval náskok soupeře.

Sparťané se v prvním přípravném utkání dlouho v novém složení hledali, především v útoku byla zřejmá absence afrických útočníků, v záloze s kapitánskou páskou absolvoval premiéru Martin Abena. Několikrát Spartu podržel brankář Daniel Zítka, ale po dvaceti minutách hry už nestačil na opakovanou penaltu.

Češi sice dokázali krátce po přestávce vyrovnat, ale brzy se na jejich výkonu začala projevovat nerozehranost a také únava z nočního příletu. Sparta dvakrát rychle inkasovala, ale Leonard Kweuke pouhé tři minuty po svém příchodu dokázal snížit. Další šance už ale jeho spoluhráči proměnit nedokázali.

"Bylo zřejmé, že soupeř byl odpočatější. Hráči Persepolisu měli na rozdíl od některých našich lehké nohy, byli dynamičtější, s míčem pracovali ve velké rychlosti. Tři čtyři borci mě skutečně zaujali," řekl sparťanský trenér Jozef Chovanec, podle kterého hráči spali po příletu jen pár hodin. "Určitě se budeme každým dnem zlepšovat. Kromě náročných tréninků se zaměříme i na regeneraci," uvedl kouč.

Trenérem soupeře je Ali Daeí, který má za sebou slavnou minulost včetně působení v Bayernu Mnichov. "Na to, jak byla znát na hráčích Sparty únava, odevzdali na hřišti opravdu všechno. Tahle výhra má pro nás velkou váhu, dokázali jsme zvítězit nad hodně kvalitním evropským celkem," radoval se slavný fotbalista, který v reprezentačním dresu odehrál 149 utkání.

V sobotu se Sparta střetne se Zenitem Petrohrad. Také v druhém dnešním turnajovém duelu prohrál evropský klub - Šachtar Doněck podlehl saúdsko-arabskému celku Al Hilál 1:3.

Sparta Praha - Persepolis (Írán) 2:3 (0:1)

Branky: 50. Třešňák, 66. Kweuke - 22. Sharoki z pen., 55. Zare, 58. Norozi.

Sestava Sparty: Zítka - Adiaba (77. Hejda), Švejdík, Brabec, Pamič - Kadeřábek, Abena, Pavelka (63. Folprecht), Zeman (73. Podaný) - Třešňák (63. Kadlec), Lačný (63. Kweuke).