Převaha Jihlavy k vítězství nevedla

Hráči FC Vysočina dnes ochutnali trpkost porážky. Přestože byli po většinu utkání Tipsport ligy proti Zbrojovce Brno lepším týmem, nakonec po bezbrankovém poločase odešli poraženi 2:0.

Trenér Vrzáček k dnešnímu zápasu nepovolal Uvarenka, Halamu, Dolejše a Tlustého, navíc ze zdravotních důvodů postrádal i Šimonka, Baču, Dorta a Krutého a na lavičce zůstal gólman Rožník. Přesto jeho svěřenci navázali na kvalitní středeční výkon proti Sigmě a v první půli byli jednoznačně lepším a aktivnějším celkem. Přestože obstřelovali brněnskou branku snad ze všech pozic, gólu se nedočkali. A tak se šlo o poločase do šaten za bezbrankového stavu.

Snad o poločase v šatně Brna "hřmělo", možná se brňané probudili, ale do druhé půle nastoupilo aktivnější a živější mužstvo. A o chvilku později se již měnilo skóre. V 56. minutě kopal Štřeštík roh a v chumlu hráčů před brankou se nejlépe zorientoval Kalabiška a poslal Brno do vedení 1:0. Jihlava znovu převzala iniciativu, ale nedokázala ji gólově proměnit. Gólová pojistka Brna přišla po šťastné akci, když Maroši nastřelil Rabušice, od něhož se míč odrazil do jihlavské branky.

„O výsledku rozhodlo naše nepromění několika šancí v první půli. Velká škoda, že jsme naši herní převahu nedokázali gólově zúročit. Ve druhé části se Brno zvedlo v ofenzívě a dokázalo ze svého prvního rohu vstřelit klíčový úvodní gól. Každopádně šlo o cennou herní prověrku hráčů našeho kádru,“ řekl k utkání na webových stránkách Vysočiny trenér Josef Vrzáček.

Sestava Brno : Krbeček – Rawski (60. Pernica), Jílek, Migliorini, Kaňa (60. Hamouz) – Přerovský, Rýdel, Maroši, Střeštík – Rabušic, Kalabiška.

Sestava Jihlava: Svoboda – Veselý, Šimáček, Gavrić (80. Ptáček), Cihlář (50. R.Demeter) – Kopic, Gába, Karlík (46. Görner), Šilinger – T.Kučera (46. Tecl), Mešanović (60. Gabriel).

Brno - Jihlava 2 : 0