Aston Villa díky Bentovi porazila Manchester City

Útočník Darren Bent ihned začal splácet částku 18 milionů liber, kterou za něj Aston Villa v týdnu zaplatila Sunderlandu. Hned při svém debutu v novém dresu skóroval a jedinou trefou pomohl Aston Ville k výhře nad Manchesterem City 1:0.

Úvod utkání příliš mnoho rušných momentů nepřinesl, ale hned první vážná šance znamenala branku. Ashley Young se několik metrů za pokutovým územím napřáhl ke střele, kterou brankář Joe Hart dokázal vyrazit pouze k dobíhajícímu Bentovi, jenž po 18 minutách otevřel svůj střelecký účet v dresu Villans.

Hosté v prvním poločase hrozili zejména ze vzduchu. Po rohovém kopu Aleksandara Kolarova přinutil Brada Friedela k reflexivnímu zákroku hlavičkující Vincent Kompany, o několik minut později po centru Jeroma Boatenga americký gólman pouze sledoval, jak další pokus Garetha Barryho jen těsně míjí jeho tyč.

Závěr prvního poločasu už opět patřil domácím, ale střely Younga ani Stewarta Downinga brankáře Harta výrazně neohrozily.

Druhá půle se dlouho nesla ve znamení pozorné obrany domácích a málo nápadité ofenzivní hry hostů, kterou se podařilo rozhýbat až tradičnímu žolíkovi Adamu Johnsonovi.

Hbitý křídelník začal úřadovat deset minut před koncem zápasu, kdy po jeho průniku po pravé straně hřiště pálil nebezpečně Nigel de Jong, ovšem obránce Ciaran Clark dokázal střelu srazit alespoň na tyč. Hned vzápětí centroval znovu Johnson, ale Edin Džeko na vzdálenější tyči nedokázal míč usměrnit do branky.

Výhru domácích mohl definitivně pojistit Young, který po přihrávce Marca Albrightona v pádu jen těsně minul branku.

Manchester City nakonec na sevřenou obranu domácích recept nenašel a téměř heroický výkon Villans se tak dočkal odměny v podobě tří bodů.