Spartě jeden gól nestačil a skončila poslední

Spartě jeden gól nestačil a skončila poslední

K utkání o konečné páté místo v turnaji nastoupili hráči pražské Sparty proti Ukrajinskému Šachťaru Doněck, za který nastoupil i bývalý hráč Sparty Tomáš Hübschman. I přesto, že se hráči z pražské Letné usilovně snažili, na lepší výsledek než prohru 1:2 to ale v posledním utkání na turnaji nestačilo.

Sparta se sice od počátku utkání tlačila dopředu, z ojedinělého protiútoku ukrajinského velkoklubu se ale prosadil Douglas Costa. Ten obešel bezmocného gólmana Zítku a bez problémů skóroval do prázdné branky. Když se o sedm minut později, tedy ve 13. minutě, k balónu dostal po krásné kombinaci Šachťaru Adriano a s přehledem zakončil, zdálo se, že už pražský celek nemá o co hrát. Sparta se ale nepoložila a v druhé polovině prvního poločasu dokonce ukrajinský mančaft přehrávala. Václav Kadlec nejprve trefil břevno a stejný hráč ještě před koncem poločasu dokázal snížit po rychlé Matějovského rozehrávce na poločasových 1:2.

Druhá půle již příliš šancí nepřinesla. Šachťar koncentrovaně bránil a vyrážel do rychlých protiútoků, se kterými si ale obrana Sparty poradila. Na druhé straně Sparta stála před těžkým úkolem, překonat perfektně bránící val ukrajinského týmu. To se Spartě přeci jen podařilo. Po přihrávce za obranu postupoval na branku Leo Kweuke, dokonce dokázal obstřelit brankáře, ale jeho projektil se nakonec mezi tyče nevtěsnal. Sparta tak prohrála i třetí utkání a z turnaje Match World Cup si odváží poslední šesté místo.

Sparta Praha - Šachtar Doněck 1:2 (1:2)
Branky: 45.+2 Kadlec - 8. Douglas Costa, 14. Adriano.

Sestava Sparty: Zítka (46. Blažek) - Kušnír, Brabec, Řepka, Pamič - Sionko (71. Kadeřábek), Hušek (45. Abena), Vacek (88. Třešňák), Matějovský, Kadlec - Kweuke.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.