Prohra s posledním týmem Fergusona hodně mrzela

Sobotní zápasy 26. kola anglické Premier League přinesly řadu překvapivých výsledků, tím nejméně očekávaným byla porážka vedoucího Manchesteru United s posledním Wolverhamptonem 1:2.

"Rudí ďáblové" se kvůli přesným trefám George Elokobiho a Kevina Doyleho zastavili jen jeden neprohraný zápas od klubového rekordu z roku 1999, kdy nepoznali hořkost porážky v 29 ligových duelech v řadě. Jejich poslední neúspěch se datoval do dubna loňského roku, kdy nestačili na Chelsea.

"Jsme hodně zklamaní, zvlášť poté, co jsme tak dobře vstoupili do zápasu," uvedl trenér "Red Devils" Alex Ferguson pro Manchester United TV. "Potom jsme zkrátka hráli špatně a z toho pramenila naše porážka," poukázal.

Přitom když Nani ve třetí minutě poslal favorita do vedení, se zdálo, že United vyrovnají klubový rekord a navýší svůj náskok před druhým Arsenalem, který předtím remizoval 4:4 s Newcastlem. "Začátek se nám nad očekávání povedl," liboval si Ferguson, který před zápasem ztratil vinou zranění lýtka obránce Rio Ferdinanda.

"Vytvořili jsme si spoustu šancí, zejména v prvním poločase. Nani sám měl dvě výjimečné příležitosti skórovat, Wayne Rooney také jednu, všechno šlo jak po drátkách. Jenže ve druhém poločase se vše změnilo," kroutil hlavou Ferguson.

Vedle překonání klubového rekordu v počtu zápasů bez porážky v řadě přišel Manchester United také o možnost vyrovnat zápis Arsenalu ze sezony 2003/04, který zvládl celý ročník bez prohry.