Arsenal otočil v závěru s Barcou, Šachtar přestřílel AS Řím

Ještě dvanáct minut před koncem zápasu Ligy mistrů mezi Arsenalem a Barcelonou vedl katalánský velkoklub po gólu Villy 1:0. Pak však přišly dvě branky domácích, o které se postarali van Persie a Aršavin. Anglický celek díky skvělému závěru vybojoval těsnou výhru 2:1. Ve druhém středečním utkání přestřílel Šachtar Doněck domácí AS Řím 3:2.

Očekávaný duel dvou týmů, které dlouhodobě předvádějí nejpohlednější fotbal, začal ve velkém stylu a šance měla především Barcelona. Messi však neuspěl, na straně domácích vysunul Fábregas do uličky Van Persieho a jeho střelu z úhlu musel brankář Valdés likvidovat. Do vedení šli však přeci jen favorizovaní hosté. Messi do uličky přihrál Davidu Villovi a ten prostřelil mezi nohy vybíhajícího brankáře Szczesného.

Ve druhém poločase už se Katalánci dopředu příliš nehrnuli a v závěru mohli litovat. Nejprve totiž střelou z úhlu Van persie nachytal brankáře Valdése a za dalších pět minut po brejku a kolmici Fábregase unikl Nasri, v šestnáctce zasekl a ideálně přihrál proti noze nabíhajícímu Aršavinovi. Čerstvý Rus pak placírkou poslal míč do protipohybu obránců i brankáře a zařídil pro "Gunners" cennou výhru.

AS Řím vstřelil v zápase s ukrajinským Šachtarem Doněck vedoucí gól, když se hlavičkou prosadil Perrotta, ale do poločasu si nechal trestuhodně nastřílet od Brazilců v sestavě Doněcku tři góly. Krásné snížení Meneze ve druhém poločase už výhru hostům nesebralo. Celý zápas odehrál za Šachtar český záložník Tomáš Hübschman.

Arsenal - FC Barcelona 2:1 (0:1)
Branky:
78. Van Persie, 83. Aršavin - 26. David Villa.
Český záložník Tomáš Rosický zůstal jen na lavičce náhradníků Arsenalu.

AS Řím - Šachtar Doněck 2:3 (1:3)
Branky:
28. Perrotta, 61. Menez - 29. Jadson, 36. Douglas Costa, 41. Luiz Adriano.
Český záložník Tomáš Hübschman nastoupil v základní sestavě hostů na místě defenzivního záložníka a odehrál celý zápas.