Šťastný střelec Benzema gól proti Lyonu neslavil

Šťastný střelec Benzema gól proti Lyonu neslavil

Klíčovou postavou úterního osmifinále Ligy mistrů mezi Olympique Lyon a Realem Madrid byl útočník hostů Karim Benzema. Francouz, který hrával v Lyonu před působením v Realu, přišel na hřiště až v průběhu druhé půle a z prvního dotyku skóroval, domácí Lyon ale nakonec stačil vyrovnat.

Francouz, který bojuje o přízeň trenéra Joseho Mourinha se dostal na hřiště až v 64. minutě a vzápětí rozvlnil lyonskou síť. Nebylo by na tom nic zvláštního, kdyby do Realu nepřišel v roce 2009 právě z Lyonu.

"Asi jsem ani nesnil o hezčím návratu do Lyonu. Poprvé v kariéře se mi podařilo skórovat hned po příchodu na hřiště, měl jsem i potřebnou dávku štěstí. Ale neslavil jsem, přece jsem v Lyonu fotbalově vyrůstal," přiznal po zápase Benzema.

Jeho výkon pochválil i trenér Mourinho. "Vstřelil hodně důležitý gól. Věděl jsem, že se hra ve druhé půli otevře a tak jsem Karima poslal na hřiště. On se vyžívá ve hře v otevřeném prostoru," prohlásil portugalský kouč Realu.

Karim Benzema přestoupil do Realu za 35 milionů eur, ale zatím si nedokázal vybojovat stabilní místo v základní sestavě. Trenér Mourinho mu ale chce dát i dál šanci. "Benzema na sobě pracuje velmi poctivě, je na něm vidět, že se zlepšuje, potvrdil to i v Lyonu. Věřím, že se může dostat i do základní sestavy a stát se oporou," říká José Mourinho.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.