Olomouc přehrála Ústí, Teplice zachránily bod v Budějovicích

Hráči Ústí nad Labem podlehli v nedělním utkání 18. kola Gambrinus ligy doma na teplických Stínadlech Sigmě Olomouc 0:3. Českobudějovičtí remizovali na domácím hřišti s Teplicemi 2:2, přestože do 45. minuty vedli po zásazích Davida Horejše a Zdeňka Ondráška o dvě branky. Těsně před přestávkou snížil Jakub Mareš, remízu zajistil hostům v 58. minutě Libor Došek.

Kompletní statistiky duelu Ústí nad Labem - Olomouc

Ústečtí ještě před startem jarní části soutěže vyhlašovali, že se o záchranu v lize poperou, ale v prvním poločase nedělního utkání s Olomoucí svá tvrzení na hřišti potvrdit nedokázali. Svěřenci trenéra Habance se spoléhali jen na nakopávané míče, prakticky se nedostali do pořádné kombinace a nedokázali se prosadit ani v osobních soubojích.

Olomouc tak dlouho neměla s výpady domácích útočníků větší problémy, navíc při největší šanci domácích se k ní přiklonilo i štěstí. Ve 23. minutě se uvolnil na levé straně Veverka a jeho centr našel hlavičkujícího Volka, jenže jeho pokus se odrazil od tyče olomoucké branky mimo. Hosté dlouho čekali na svou příležitost, ale hned z první velké šance dokázali gólově udeřit. Ve 32. minutě prodloužil Hořava míč mezi ústecké beky a osamocený Janotka zblízka překonal Vorla.

Šance severočeského týmu na bodový zisk se ještě snížila o sedm minut později, když se řítil Šultes sám na ústeckou branku a dobíhající Stožický jej zezadu fauloval. Rozhodčí Matějek mu bez váhání ukázal červenou kartu. Také po změně stran se obraz příliš nezměnil - Ústí kazilo rozehrávku, dopouštělo se zbytečných ztrát míče a hrálo velmi staticky, hosté bez potíží kontrolovali průběh utkání a navíc se jim podařilo ještě zvýšit rozdíl ve skóre. Čtvrt hodiny před koncem dostal na malém vápně hodně prostoru střídající Přikryl, jeho střelu sice Vorel vyrazil, ale Martin Doležal měl z následné dorážky snadnou úlohu a střelou do odkryté branky zvýšil na 2:0 pro Sigmu.

Pasivita v celé obraně domácího mužstva vyvrcholila v samém závěru utkání. V 79. minutě totiž nacentroval z levé strany Vepřek, do vápna si znovu naběhl Martin Doležal a ve skluzu si připsal svůj druhý gól zápasu. Olomouc tak v uvolněném tempu získala tři body a upevnila si třetí místo v tabulce, ústecký celek předvedl další bídný výkon a zůstává poslední.

Kompletní statistiky duelu České Budějovice - Teplice

Jihočeši si před startem jarní části sezony přáli co nejrychleji získat dostatečný bodový odstup od sestupových pozic a téměř celý první poločas šli tomuto cíli naproti. Už při ošetřování Černáka i v deseti překonali gólmana Grigara, jenže střílející Ondrášek byl v ofsajdové pozici, takže jeho zásah neplatil.

Ve 25. minutě se už domácí dočkali, když si na Otepkův centr z trestného kopu naskočil Horejš a hlavou skóroval. O tři minuty později vedli svěřenci trenéra Šilhavého o dvě branky, Grigara propálil levačkou z úhlu Ondrášek.

V samotném závěru první půle se však prosadili i hosté. Mareš si na hranici šestnáctky zpracoval míč a přes Lengyela křížnou střelou překonal brankáře Kučeru. Gól do šatny Severočechy nabudil, v úvodu druhého poločasu byli aktivnější a v 58. minutě se dočkali vyrovnání po zásahu dlouhána Doška, který se přesně trefil pravou nohou.

Oba týmy pak měly možnost strhnout vítězství na svou stranu, jenže domácí Pecka napálil pouze tyčku, proti Grigarovi neuspěl ani střídající Stráský. Na straně Teplic selhal v koncovce dvakrát Mahmutovič, který se na trávník dostal až v průběhu druhé půle a hru Severočechů výrazně oživil.