Ashley Cole postřelil mladíka, který byl v Chelsea na stáži

Ashley Cole postřelil mladíka, který byl v Chelsea na stáži

Obránce Chelsea Ashley Cole minulou neděli nechtíc postřelil vzduchovou zbraní studenta Toma Cowana, který je v londýnském klubu v rámci praxe na roční stáži.

Třicetiletý anglický reprezentant se v šatně chlubil spoluhráčům u tréninkového hřiště v Cobhamu svou novou zbraní. Při vytahování z pouzdra si ale Cole neuvědomil, že je zbraň nabitá a náhodný výstřel zasáhl ze vzdálenosti zhruba necelého metru a půl do boku jednadvacetiletého muže. Cowanovo krvavé zranění okamžitě ošetřil lékařský tým Chelsea, zraněného mladíka nebylo třeba hospitalizovat, nikdo nevolal ani policii.

Po několika dnech se postřelený muž sešel s šéfy Chelsea a došlo k dohodě, že obě strany nebudou k celé věci poskytovat žádné další informace. "Nikdy se nevyjadřujeme k interním záležitostem," praví se v následném prohlášení londýnského týmu. K držení vzduchovky nepotřebuje ve Velké Británii vlastník zbraně žádnou speciální licenci.

Britská policie však nyní požádala zástupce Chelsea o vysvětlení celého incidentu. "Kontaktovali jsme vedení klubu, abychom zjistili, jestli byl spáchán trestný čin," uvádí se v prohlášení policie.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.