Udinese nasázelo do sítě Palerma sedm branek

Sedm gólů. Takový počin se podařil hráčům Udinese na půdě Palerma ve 27. kole italské Serie A. Soupeř pražské Sparty v podzimní fázi Evropské Ligy dostal pět branek ještě před poločasem a o výsledku bylo rozhodnuto.

O všech sedm gólů se přitom postarali pouze dva hráči. Čtyřikrát se trefil talentovaný mladík Alexis Sánchéz, jenž tak pouze zvýšil svoji hodnotu, tři góly pak vstřelil Antonio Di Natale.

Po utkání se velmi rozzlobil prezident Palerma Maurizio Zamparini, který s největší pravděpodobností propustí trenéra Delia Rossiho. "Rossi má jednoprocentní šanci, že ho nevyhodím. Zruinoval moje Palermo, zničil tento tým," řekl Zamparini novinářům.

Napínavý duel byl k vidění i v Catanii, kde tamní celek hostil Janov. Hosté šli do vedení v 19. minutě po trefě Floro Florese, ale mezi 51. a 56. minutou domácí výsledek otočili. V utkání byli v závěrečné půlhodince vidět i tři červené karty. Nejprve byli vyloučeni hostující Criscito a následně Floro Flores, v 75. minutě je do sprch doprovodil domácí Augustyn.

Celé utkání v dresu římského Lazia odehrál Libor Kozák, ale střelecky se neprosadil stejně tak jako jeho kolegové, kteří nakonec z Cagliari odjeli s prohrou 0:1.

Italská liga, 27. kolo:
Catania - FC Janov 2:1 (0:1)

Branky: 51. Lopez, 56. Bergessio - 19. Floro Flores. ČK: 75. Augustyn - 67. Criscito, 69. Floro Flores.
AS Řím - Parma 2:2 (2:0)
Branky: 19. Totti z pen., 36. Juan - 74. a 79. Amauri. ČK: 80. Paci (Parma).
Bari - Fiorentina 1:1 (0:1)
Branky: 86. Ghezzal - 21. Gilardino.
Brescia - Lecce 2:2 (2:1)
Branky: 16. Caracciolo, 18. Zoboli - 30. Corvia, 70. Munari.
Cagliari - Lazio Řím 1:0 (1:0)
Branka: 40. Dias vl.
Cesena - Chievo Verona 1:0 (0:0)
Branka: Jimenéz z pen.
Palermo - Udinese 0:7 (0:5)
Branky: 19., 28., 42. a 48. A. Sánchez, 10., 41. a 60. z pen. Di Natale. ČK: 40. Bačinovič, 60. Darmian (oba Palermo).