Sparta po 5 letech vyhrála v Ostravě, gólově ji táhl Kweuke

Mužstvo Baníku Ostrava podlehlo v pondělní dohrávce 18. kola Gambrinus ligy na domácím trávníku pražské Spartě 0:2. Oba góly vstřelil z brejkových situací Kamerunec Kweuke a zařídil export všech tří bodů.

Sparta byla v celém prvním poločase jasně lepší. Už ve 3. minutě chybně vyběhl z obranného postavení Neves a do vzniklé mezery se protlačil Kweuke. Jeho povedenou ránu z hranice šestnáctky s námahou vykopl brankář Daněk pravou nohou.

V 8. minutě pak po centru nebezpečně hlavičkoval Kladrubský, ale opět dobře zasáhl Daněk. V 19. minutě se pak mohl dostat do vedení z ničeho nic Baník, když po Lukešově trestném kopu hlavou přizvedl míč Kladrubský a Řepka hrudí vytěsnil míč jen kousek vedle pravé tyče.

Krátce nato přišel rozhodující moment zápasu. Domácí zahrávali rohový kop, místo ohrožení Blažkovy branky však Sparta zatáhla po ose Matějovský - Kerič rychlý brejk. Chorvat Kerič v šanci ještě uvolnil úplně volného Kweukeho a ten do prázdné branky lehce vstřelil svůj šestý gól v sezoně a šestý v šestém utkání za sebou. Baník pak měl ke konci poločasu ještě příležitost vyrovnat, když hlavičku tlačil k pravé tyči Zeher, ale Blažek nepříliš tvrdou střelu chytil.

Ve druhém poločase se domácí výrazně zlepšili, tlačili se do šestnáctky soupeře, ale nějaké jasnější příležitosti nepřicházely. Na druhé straně i po přestávce hrozili Kweuke s Keričem. Oba jednu šanci zahodili, ale před koncem se na hranici ofsajdu uvolnil obrovitý Kamerunec a lehce přidal svůj druhý gól v utkání a sedmý v sezoně.