Németh: Tělo vyslalo signál, že má dost, ale jsem na sebe pyšný

Németh: Tělo vyslalo signál, že má dost, ale jsem na sebe pyšný

Druhý nejlepší střelec v samostatné historii slovenské reprezentace Szilárd Németh se vinou stávajících zdravotních problémů rozhodl pro ukončení kariéry. Těch se v současnosti už třiatřicetiletý útočník nedokázal zbavit ani během půlroční pauzy od fotbalu.

Rodák z Komárna působil naposledy v druholigové Alemannii Aachen, kde mu ovšem vypršel kontrakt a klub mu nový nenabídl. V zimě si prý Németh ještě chtěl najít jiné působiště, zdravotní problémy ale jeho plány zhatily.

"Moje tělo mi vyslalo do mozku signál, že už má dost. Už delší čas, ale především poslední půlrok jsem trpěl téměř nesnesitelnými bolestmi a přesto, že jsem si dal pauzu, se situace nelepšila. Nastal nejvyšší čas ukončit to," uvedl ve svém vyjádření k bolestem v oblasti kyčelního kloubu Németh.

Někdejší kanonýr nastoupil v dresu slovenské reprezentace k celkem pětadevadesáti duelům a nastřílel v nich dvaadvacet branek, čímž se v tabulce historicky nejlepších střelců zařadil na druhou pozici. Lepší už je v této statistice pouze Róbert Vittek.

Németh si během své bohaté kariéry vyzkoušel také angažmá v pražské Spartě, kde se ovšem příliš neprosadil. Procitnutí tak přišlo až po jeho odchodu do Middlesbrough, kde zažíval své nejlepší časy. Po strohé anabázi ve Štrasburku zamířil do Aachenu, kde svou pestrou kariéru ukončil. "Když se ohlédnu, jsem na sebe pyšný. Jako malý jsem si nepředstavoval, že to dotáhnu až do profesionálního fotbalu," dodal Németh.