Čech: Penalta podle mě byla, ale hráč měl smůlu

Čech: Penalta podle mě byla, ale hráč měl smůlu

Chelsea vyhrála v úterý večer nad Manchesterem United 2:1 a gólman vítězného týmu Petr Čech neskrývá, jak moc důležité tři body Chelsea získala.

"Je to moc důležitá výhra. Byla to naše jediná šance, jak alespoň udržet šanci na boj o titul," tvrdí Petr Čech na svých internetových stránkách. I když Chelsea vyhrála nad Manchesterem United 2:1, dál ztrácí na lídra soutěže dvanáct bodů. Má ale jeden zápas k dobru.

Čech připouští, že ztráta na špičku tabulky je velká, ale existuje šance, že tým "Blues" manko vymaže. "Ve hře je ještě 33 bodů, takže stát se to může. Ale záleží jen na Manchesteru, jaké stopy na nich ta porážka zanechá. Pořád to mají ve svých rukách, dvanáct bodů je slušný náskok. My musíme všechno vyhrávat. Hrajeme ještě na Manchesteru, a kdybychom tam uspěli, tak bychom se zase přiblížili. Zatím jsme udělali jen první krok. Jsme rádi za vítězství a i za to, že jsme se posunuli na čtvrté místo a na třetí Manchester City už ztrácíme jen dva body," nevzdává se brankářská jednička české reprezentace naděje na úspěch v anglické nejvyšší soutěži.

Chelsea přitom ještě v poločase prohrávala 0:1. "Ale špatně jsme nehráli. Soupeř měl jen takovou pětiminutovku, kdy nás dostal pod tlak a dal gól," upozorňuje Čech, kterého překonal kanonýr "Rudých ďáblů" Wayne Rooney. "S jeho střelou nešlo nic dělat. Šla těsně nad zemí a chyběly mi možná dva centimetry. Trefil to pěkně, přesně k tyči."

I když Čechův tým prohrával, gólman stále věřil, že Chelsea má na lepší výsledek. "Říkal jsem si, že alespoň na vyrovnání určitě máme. Chtěli jsme zvýšit intenzitu, to se povedlo. Soupeře jsme chvílemi dostávali do úzkých. Hodně nám pomohl gól Luize, který hrál znovu výborně. Dostali jsme Manchester ještě pod větší tlak a vedlo to i k té rozhodující penaltě," vrací se k zápasu zkušený brankář.

Týmu z Old Trafford se penaltová situace nezdála a jeho manažer Sir Alex Ferguson si stěžoval na verdikt sudího. Čech si daný moment pustil i po zápase v televizi a myslí si, že se arbitr nemýlil. "Penalta podle mě byla. Ale hráč, který ji udělal, měl obrovskou smůlu. Přišel k tomu jako slepý k houslím. Žirkov se dostával do šance a kdyby ho nezaháknul, mohl střílet nebo nahrávat před prázdnou branku," neskrývá svůj názor český brankář. "Míč si vzal Frank Lampard, věřil si a dal to parádně: ránu doprostřed," chválí Čech spoluhráče.

Těsnou výhru 2:1 nakonec Chelsea uhájila, Čech si ale mohl vydechnout až po závěrečném hvizdu. "V závěru tam bylo dost nebezpečných centrů, které jsem pochytal, a to nás udrželo v klidu," tvrdí gólman. V kabině vítězů pak zavládla pohoda. "Nálada byla výborná".

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.